Makabi Beogradu
Nemanja Matić (Foto: MN press)

LE: Matić komandovao Renovim osvajanjem Atine, samo Liverpul, Roma i Bajer na 100 odsto

Ren i Nemanja Matić iznenadili su kao gosti Panatinaikos u Atini i pobedom od 2:1 izbili na čelo grupe F posle tri odigrana kola u Ligi Evrope.

Golove za francuskog prvoligaša postigli su Guri u sedmom i Kalimunedo u 49. minutu dok je počasni pgodak za domaćine dao Joanidis u 61. iz penala.

Matić je odigrao sjajan meč i bio jedan od najbolje ocenjenih na terenu (7,4) uz strelca Gurijai golmana Mandandu. U istoj grupi je odložen meč izmežu Viljareala i izraelskog Makabija zbog sukoba u Gazi.

Tri velikana bez mane

Posle tri kola u Ligi Evrope samo tri tima (Liverpul, Roma i Bajer Leverkuzen) imaju stoprocentan učinak – devet bodova.

Liverpul je na Enfildu pregazio francuski Tuluz sa 5:1 u okviru grupe E, dok je u istoj grupi belgijski Union Sent Žiloa pobedio asutrijski LASK sa 2:1.

Fudbaleri Moldea ubedljivo su savladali Haken na svom terenu u meču grupe H rezultatom 5:1, dok je Bajer iz Leverkuzena istim rezultatom demolirao azerbejdžanski Karabag na svom terenu.

Roma je u grupi G zadržala stoprocentni učinak pošto je na Olimpiku pobedila Slaviju iz Praga sa 2:0. U istoj grupi švajcarski Servet je kao gost remizirao sa Šerifom u Moldaviji – 1:1.

Ajaks se opet obrukao

Fudbaleri Olimpika iz Marselja pobedili su u grupi B na svom terenu ekipu AEK-a iz Atine sa 3:1. Golove za domaće postigli su Vitinja u 27, Arit u 60. iz penala i Žordan Veretu takođe iz penala u 69.

Jedini strelac za goste bio je Orbelin Pineda u 53. minutu. Gosti su meč završili sa igračem manje, pošto je 59. minutu isključen golman AEK-a Cican Stanković.

U drugom meču ove grupe Brajton je pobedio Ajaks sa 2:0, golovima Žoao Pedra u 45 i Ansu Fatija u 53. minutu.

Atalanta bez pobede

Fudbaleri Betisa su u grupi C u gostima savladali Aris sa 1:0, a jedini gol postigao je Ajoze Perez u 75. minutu. U drugom meču ove grupe Sparta i Rendžers su odigrali bez golova.

U oba meča grupe D nije bilo pobednika. Šturm i Atalanta igrali su u Gracu remizirali 2:2, dok je duel Rakova i Sportinga završen remijem 1:1.