Jan-Karlo Simić; Foto: MN Press

LE: Simić ostvario pobedu karijere, Lazetiću nije prijala Humska, Tadić dao gol “svojima”, Megvajer heroj Junajteda

Odigrano je prvih devet utakmica drugog kola Lige Evrope, a srpskim ljubiteljima fudbala najinteresantniji je bio meč na “Anoeti” u Baskiji. Razlog je taj jer je srpski reprezentativac Jan-Karlo Simić sa svojim Anderlehtom tamo gostovao favorizovanom Real Sosijedadu. I slavio veliki trijumf rezultatom 2:1 (2:1).

Španci su već u petom minutu poveli golom Pedra Marina na asistenciju Umara Sadika. Ali, sve se preokrenulo već do kraja prvog poluvremena. Najpre je Vaskez u 28. minutu poravnao rezultat u Baskiji, da bi u 39. Leoni evrogolom doneo preokret.

Simić i drugovi su izdržali sve nalete u drugom poluvremenu i ostvarili veliku pobedu, drugu ove sezone u Ligi Evrope.

Lazetiću nije prijala Humska

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva poraženi su u Beogradu od Mitjilanda rezultatom 2:0 u meču drugog kola Lige Evrope. Makabiju trenera Žarka Lazetića je ovo drugi poraz u Ligi Evrope i izraelski klub nema bod posle dva kola, dok Mitjiland ima četiri boda.

Fransulino je u 39. minutu doveo goste u vođstvo na stadionu Partizana, a Edvard Čilijufa je postavio konačan rezultat u 90. minutu. Nemanja Stojić je odigrao ceo meč za Makabi.

Šok za Galatu

RFS je iznenadio Galatasaraj remijem 2:2. Galatasaraj je poveo golom Drisa Mertensa u 12. munutu, a prednost je duplirao Junus Akgun u 38. Janis Ikaunieks je doneo izjednačenje domaćina, prvo je dao gol u 40. minutu, a u 55. je bio asistent Laši Odišariji za 2:2. Stefan Panić je doigrao ceo meč za letonski klub i dobio žuti karton, dok je Darko Lemajić ostao na klupi.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostujućem terenu u Budimpešti Ferencvaroš 2:1, u utakmici drugog kola Lige Evrope. Londonska ekipa povela je u 23. minutu golom koji je postigao Pape Matar Sar, a prednost je udvostručio Brenan Džonson u 86. minutu. Konačan rezultat postavio je Barnabas Varga u 90. minutu.

Raspucani Lacio

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu u Rimu Nicu sa čak 4:1. Lacio je poveo golovima Pedra u 20. i Valentina Kasetljanosa u 35. minutu, a gostujući tim smanjio je zaostatak golom koji je Žeremi Boga postigao u 41. minutu.

Do kraja utakmice golove za Lacio postigli su Kasteljanos u 53. i Matija Zakanji iz jedanaesterca u 67. minutu. Lacio je prvi na tabeli sa svih šest bodova, a Nica ima samo jedan osvojen bod.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Dinamo Kijev 2:0, golovima dvostrukog strelca Adama Hložeka, u 22. i 60. minutu. U ostalim utakmicama Olimpijakos je u Atini pobedio Bragu 3:0, fudbaleri Malmea su u Bakuu pobedili Karabag 2:1, a Anderleht je u Španiji bio bolji od Real Sosijedada 2:1.

Sad je Megvajer dobar Junajtedu

Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su u 91. minutu da izbegnu poraz od Porta na “Dragau” i izvuku bod rezultatom 3:3. I to u meču u kom su vodili sa 2:0, a na kraju su sa igračem manje spasavali živu glavu.

Poveo je Junajted sa 2:0 golovima Markusa Rašforda u sedmom i Rasmusa Hojlunda u 20. minutu. Preokret Portu doneli su pogocima Pepe u 27. i Samu Omurodion u 34. i 50. minutu.

Konačan rezultat postavio je Hari Megvajer u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. I to tako što je Junajted od 81. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Bruno Fernandeš.

Lion pregazio “Ajbroks”

U istom terminu, Lion je na gostujućem terenu u Glazgovu pobedio Rendžers 4:1. Po dva gola za Lion su postigli Malik Fofana u 10. i 55. i Aleksandr Lakazet u 19. i prvom minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Rendžers postigao je Tom Lorens u 14. minutu. Lion je upisao drugu pobedu, a Rendžers drugi poraz. Nemanja Matić je bio starter za goste, ali je izašao iz igre zbog povrede već u 28. minutu.

Fudbaleri Ajntrahta su na gostovanju u Istanbulu pobedili Bešiktaš 1:3. Golove za Ajntraht postigli su Omar Marmuš iz penala u 19, Dina Ebimbe u 22. i Ansgar Knauf u 82. minutu. Gol za Bešiktaš postigao je Artur Masuaku tek u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U ostalim mečevima, Tvente i Fenerbahče su u Enshedeu odigrali nerešeno 1:1, Elfsborg je kao domaćin pobedio Romu 1:0, Atletik Bilbao je na svom terenu savladao AZ Alkmar 2:0, FCSB je u Solunu pobedio domaći PAOK 1:0, Sent Žiloaz i Bodo Glimt su u Briselu odigrali nerešeno 0:0, dok su Viktorija i Ludogorec u Plzenu remizirali 0:0.