Zoran Mirković I Slaviša Jokanović na meču Čukarički - Spartka Subotica, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Legende Partizana videle 2 gola direktno iz kornera Zvezdinog deteta: Javor i Vojvodina došli do važnih pobeda

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole pobedili su na svom stadionu ekipu lučanske Mladosti sa 4:1 (1:0) u 25. kolu Super lige Srbije.

Serija od dva meča bez pobede okončana je za ekipu Žarka Lazetića. Ubedljiv trijumf pred sopstvenim navijačima za čvrsto treće mesto na tabeli.

Sve je najavio pogodak Aleksandra Ćirkovića u 2. minutu duela, ali uprkos dobrom otporu Mladosti i šansama koje su viđene na “TSC areni”, to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku, još jedan gol Miloša Pantovića za sigurnih poslednjih pola sata, a sve su zapečatili odličnim ubacivanjima Ćirković i Jovanović i to u razmaku od samo četiri minuta.

Utešni gol za Mladost delo je Veličkovića kojem je Bojić prosledio loptu da završi akciju iako je i on sam mogao da bude egzekutor.

Mladost tako završava svoju seriju dobrih rezultata. Nisu izgubili u prvih pet duela, primili su samo jedan gol i to iz penala u Novom Sadu. Sada se odličan period za njih okončava na surov način.

Dva olimpijska gola na Banovom Brdu!

Ekipa Čukaričkog remizirala je sa Spartakom iz Subotice na domaćem terenu rezultatom 2:2. Međutim, slavu sa ovog meča poneo je igrač Čukaričkog , a o ovom podvigu će se dugo pričati.

Luka Adžić, nekadašnji prvotimac Crvene zvezde postigao je dva gola iz kornera, te sasvim sigurno uradio ono što dugo niko neće ponoviti.

Prvi gol Adžić je postigao u 29. minutu, što je i konačan rezultat prvog poluvremena bio. Drugi gol na utakmici ponovo je bila majstorija Adžića i ponovo iz kornera, ovaj put igrao se 51. minut. Samo posle četiri minuta upisali su se i gosti na semafor kada je gol dao Martinović.

U 81. minutu konačnih 2:2, te podelu bodova, postavio je Ubiparip.

Utakmicu i majstorije Ažića na Banovom Brdu gledali su Zoran Mirković i Slaviša Jokanović, a imali su šta i da vide, četiri gola od čega se dva retko viđaju.

Novi Pazar posle pobede ponovo remi

Ekipa Novog Pazara se posle pet vezanih utakmica bez pobede konačno vratila na pobednički kolosek, te u prethodnom kolu savladala Spartak u gostima, na red je došla i utakmica kod kuće.

Vodili su Pazarci do 94. minuta i očekivala se još jedna pobeda, međutim Voždovac je kasnim golom poravnao rezultat na 2:2.

Prvi gol viđen je u 13. minutu kada je precizan bio Suma, koji je postigao i drugi gol. Izjednačujući gol za Voždovac postigao je Vilca u 22. minutu.

U 55. minutu Suma je još jedan gol postigao ovog puta sa bele tačke, nakon intervencije VAR sobe. Konačnih 2:2 postavio je Savić u 94.

Javor slavio protiv “fenjeraša”

Ekipa Javora savladala je poslednjeplasirani Radnik iz Surdulice na svom terenu rezultatom 2:1.

Prvi gol za Ivanjičane postigao je Gojković na samom početku utakmice u 4. minutu, a na 2:0 povećao je Mićić u 32. minutu. Sa velikom prednošću, činilo se nedostižnom otišao je Javor na petnaestominutni odmor.

U drugom poluvremenu počela je ekipa Radnika bolje da igra, a golom Mihaila Oreščanina u 83. krunisala je inicijativu. Međutim do boda tim iz Surdulice nije uspeo da dođe u završnici te je Javor osvojio tri važna boda na svom terenu.

Vojvodina slavila na “krovu”

Novosadska Vojvodina slavila je na krovu tržnog centra Stadion protiv ekipe IMT-a rezultatom 3:1.

Već u prvom poluvremenu Vojvodina je mogla sve da reši, međutim od tri gola koliko su postigli samo jedan im je priznat i to onaj autogol Lambulića iz 10. minuta.

Posle intervencije VAR-a u 43. minutu poništen je gol Seriju, međutim već na početku drugog poluvremena isti igrač je uspeo da zatrese mtrežu “Traktorista”, a ovaj put gol je priznat.

Filip Rogić, igrač IMT-a za samo pet minuta dobio je dva žuta kartona te je ekipu ostavio u još nezavidnijem položaju. Igrač manje, dva gola zaostatka i dvadeset minuta do kraja – navijači Vojvodine su mogli da počnu sa slavljem.

U 83. Luković je smanjio na 2:1, ipak to nije bio konačan rezultat pošto je u drugom minutu sudijske nadoknade precizan ponovo bio Seri čime je zasluženo odneo titulu igrača utakmice.