Federiko Di Marko (Inter) gol protiv Empolija
Volej Di Marka (Foto: Printscreen/Arena Sport)

Lepši gol od Interovog danas nismo videli: Viola i Atalanta sigurni, Napoli opet kiksnuo, Lukaku dao gol (VIDEO)

Fudbaleri Intera su gostovali Empoliju u okviru 5. kola italijanske Serije A i ostvarili pobedu minimalnim rezultatom od 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je defanzivac Federiko Di Marko u 51. minutu.

Ovo je za pulene Simonea Inzagija peti trijumf u nizu u šampionatu što ih stavlja na vodeću poziciju na tabeli sa maskimalnim učinkom od 15 osvojenih bodova uz gol-razliku 14:1.

Prvo poluvreme je obeležila dominacija gostiju, ali ipak nisu uspeli da svoje ideje pretvore u gol, iako su imali inicijativu. Početkom drugog dela, spretni Di Marko je preciznim udarcem odveo goste do pobede.

Posle kornera koji je izveo Darmijan, loptu je glavom izbacio jedan od defanzivaca Empolija, međutim pravo na nogu omalenog beka, koji je sa 20 metara opalio u svom stilu i pogodio desni ugao.

Mečevi od 15 časova

Fudbaleri Fiorentine slavili su na gostujućem terenu nad Udinezeon 2:0.

Fiorentina je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno treću u ligi i zauzima peto mesto na tabeli sa 10 bodova. Udineze nema nijedan trijumf, a posle drugog poraza ima tri boda na 18. mestu na tabeli.

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu Kaljari sa 2:0. Golove su postigli Ademola Lukman u 33. i Mario Pašalić u 76. minutu.

Posle treće pobede ekipa iz Bergama je šesta na tabeli sa devet bodova, a Kaljari ima dva boda na pretposlednjem 19. mestu na tabeli.

U četvrtom meču dana Bolonja i Napoli odigrali su 0:0, dok je do podele bodova došlo i u poslednjoj utakmici dana, samo su Torino i Roma odigrali 1:1, i to uz pogodak Romelua Lukakua, koji možete da pogledate OVDE.