Croatia Latvia Euro 2024 Soccer
Andrej Kramarić (Foto: Beta/AP Photo/Darko Bandic)

Leteo dron sa ratnom porukom, pa sevale pesnice: Hrvatska pobedila, ali biće posla za UEFA

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je kao gost selekciju Jermenije sa 1:0 u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Strelac jedinog pogotka bio je Andrej Kramarić u 14. minutu, u meču u kome su popularni Kockasti propustili veliki broj prilika za ubedljiviji trijumf.

Mnogo zanimljivije od dešavanja na terenu bilo je na tribinama Republičkog stadiona “Vaser Sargasjan” gde se okupilo oko 14.000 gledalaca od kojih i 200 gostiju iz Hrvatske, iako HNS nije mogao da prodaje karte za ovaj meč zbog suspenzije. Došli su u samostalnoj režiji.

Disciplinska komisija UEFA sasvim sigurno će imati posla zbog ove utakmice, pošto je meč nakratko prekinut u 35. minutu jer je iznad stadiona proleteo dron sa zastavom.

Prema pisanju jermenskih medija, radi se o zastavi Nagorno Karabaha, pokrajine oko koje Jermenija i Azerbejdžan ratuju godinama. Dron sa zastavom je proleteo vrlo blizu terena za igru, praćen aplauzom sa tribina. Francuski sudija Turpan je prekinuo susret, ali je prekid trajao svega nekoliko minuta.

Vatreno je bilo i na tribinama, sredinom prvog poluvremena kada je došlo do tuče navijača, ali za sada nije jasno čiji su se navijači potukli i zašto. Spomenimo samo da je Fudbalskom savezu Hrvatske bilo zabranjeno da prodaje ulaznice za ovu utakmicu svojim navijačima.