Leverkuzen Bohum
Leverkuzen Bohum utakmica Bundeslige; Foto: Beta (David Inderlied/dpa via AP)

Leverkuzen se osvetio Bohumu i “petardom” proslavio rekord: Piksijev reprezentativac ušao kad je sve bilo gotovo

Antoligijski niz Bajera iz Leverkuzena toliko dugo traje da se faktički zaboravilo kada i od koga su poslednji put bili poraženi u Bundesligi. Bilo je to protiv Bohuma u poslednjem kolu šampionata 27. maja 2023. godine – 3:0, dok su danas istu tu ekipu savladali sa 5:0 i povećali niz nepobedivosti na jubilarnih 50 utakmica.

Skoro godinu dana kasnije “mašinerija” Ćabija Alonsa sa titulom prvaka Bundeslige, plasmanom u finale nacionalnog kupa i Lige Evrope ponovo je igrala protiv Bohuma, a čini se da su im se odužili za taj poraz.

Povremeni srpski reprezentativac Erhan Mašović odigrao je drugih 45 minuta, ali je ušao prekasno na teren samo da bude akter uživo nove “petarde” šampiona Nemačke.

Crveni karton kriv za “petardu”?

“Noćne more” po Bohum krenule su u 15. minutu posle direktnog crvenog kartona Feliksa Paslaka (Video: OVDE), usled prekršaja kao poslednjeg igrača odbrane. Haiko Bučer je hitno reagovao izvođenjem Takume Asana za defanzivca Tima Oermana.

Bohum se držao do završnice prvog poluvremena. Prvi pogodak na meču postigao je Patrik Šik u 42. minutu na proigravanje Artura sa levog krila. (Video: OVDE)

Prednost je duplirao Viktor Bonifejs u drugom minutu sudijske nadoknade prvog perioda sa “bele tačke”, (Video: OVDE). Amine Adli je zamenio Šika u 69. minutu, pa je i on sedam minuta kasnije uspeo glavom da se upiše u strelce posle kornera Jonasa Hofmana. (Video: OVDE)

Izreku da “kada pada, onda lije” potvrdili su Josip Stanišić pogotkom u 86. i Alehandro Grimaldo u poslednjem minutu sudijske nadoknade. Naredni rival je Augsburg.