Fudbaleri na utakmici Bajer Leverkuzen - Borusija Menhengladbah
Nula posle 90 minuta viktorija u Leverkuzenu (Foto: Beta/AP)

Leverkuzen šutirao 28 puta i nije našao put do mreže: Bajern na samo dva boda zaostatka

Fudbaleri Leverkuzena i dalje su lideri Bundeslige, ali je razlika u odnosu na aktuelnog šampiona Bajern iz Minhena samo dva boda, posle kiksa i remija sa Borusijom iz Menhengladbaha – 0:0.

Puleni Ćabija Alonsa nisu uspeli da nađu put do mreže protiv borbenih Ždrebaca, meč je završen najnepopularnijim rezultatom, što je ujedno i prva utakmica u sezoni u kojoj dominantni Bajer nije postigao gol.

Meč je protekao u potpunoj dominaciji Leverkuzena. Šutirali su popularni Farmaceuti čak 28 puta na gol rivala, osam puta i pogodili okvir, ali se mreža gostiju ipak nije zatresla.

U prvom poluvremenu su konstantno napadali, a najbolju šansu je propustio Florijan Virc kada je lopta otišla tik pored stative u 24. minutu. Gosti su čekali šansu iz kontranapada i jednu su propustili u 22. minutu kada je bio neprecizan Nec.

U nastavku su domaći još jače napadali. Dve velike prilike je propustio Frimpong, jednu Aleks Grimaldo, ali se mreža golmana Nikolasa nije zatresla. Poslednju šansu je u drugom minutu propustio Nejtan Telja kada je sa peterca loše zahvatio loptu.