Đirona - lider kiksnuo
Đirona (Foto: Beta/AP Photo/Joan Monfort)

Lider kiksnuo protiv prežaljenog fenjeraša! Valensija vraća pristojan imidž (VIDEO)

Fudbaleri Almerije i Đirone remizirali su bez golova u 20. kolu španske La Lige. To znači da je doskorašnji lider kiksnuo protiv tima koji je već viđen za ispadanje u Segundu.

Domaćin s ovog meča bio je jedini tim iz najboljih pet liga Evrope koji nema nijednu pobedu ove sezone, a ovo mu je bio tek šesti osvojen bod.

Đirona je posle ovog boda ostala lider na tabeli sa 49 bodova, ali ima samo bod više uz meč više od Real Madrida.

Almerija je čak imala i više prilika, posebno u prvom poluvremenu, a u 79. minutu je Đirona čak ostala i sa igračem manje na terenu.

Tada je direktno isključenje zaradio Aleiš Garsija zbog faula nad Ramazanijem. Pogledajte taj detalj OVDE.

Agonija Kadiza se nastavlja

Trijumfu i to trećem uzastopnom radovala se Valensija koja korak po korak vraća pristojan imidž koji je nekada imala. Ekipa koju vodi bivši prvotimac ovog tima Ruben Baraha, savladala je kao gost protiv Kadiza sa 4:1.

Hugo Duro doveo je goste u vođstvo već u osmom minutu, ali je domaćin stigao do izjednačenja preko Rubena Alkaraza sa bele tačke u 21.

Tri boda “Slepim miševima” sa Mestalje doneo je talentovani Diego Lopez u 52. minutu. Isti igrač asistirao je i za treći gol Gueri u 94. dok je Vaskez u 98. minutu dao i četvrti gol za sjajne goste.

Valensija je posle treće pobede u nizu na solidnom osmom mestu na tabeli sa 29 bodova, dok loši Kadiz ostaje u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa samo 15 bodova i u seriji od čak 15 utakmica bez pobede.