Sparta's Veljko Birmancevic scores his side's first goal during the Europa League Group C soccer match between Betis and Sparta Prague at the Benito Villamarin Stadium stadium in Seville, Spain, Thursday Oct. 5, 2023. (AP Photo/Jose Breton)
Veljko Birmančević (Foto: Beta/AP Photo/Jose Breton)

Liga Evrope: Srbin strelac u Sevilji, Vest Hem se “zakucao” kao lider grupe

Fudbaleri Vest Hema lideri su u grupi A Lige Evrope pošto su slavili u Nemačkoj protiv ekipe Frajburga sa 2:1. Time su izbili sami na čelo u grupi u kojoj je ekipa TSC-a remizirala sa Olimpijakosom (2:2).

Popularni Čekićari su posle pobede nad TSC-om u prvom meču u Londonu osvojili sva tri boda i u Frajburgu. Ekipa Kristijana Štrajha iznenadila je Olimpijakos u prvom kolu u Atini, ali je protiv gostiju iz Engleske izgubila bitku u vazduhu.

Vest Hem je oba gola postigao nakon centaršuteva i oba udarcima glavom. Strelac prvog gola bio je Lukas Paketa na asistenciju Bovena, drugi Ažer nakon centaršuta Džejmsa Vorda-Prauza.

Mađarski reprezentativac Roland Šalaj je u 49. minutu na kratko izjednačio rezultat, ali je to bilo nedovoljno da se izbegne poraz.

U istom terminu u ostalim grupama pobede su ostvarili i Aris iz Limasola, Betis, Šturm iz Graca i Atalanta.

Srpski internacionalac Veljko Birmančević je već u trećem minutu postigao vodeći gol za Spartu iz Praga na gostovanju u Sevilji, ali je Betis vrlo brzo izjednačio, a onda u finišu meča pogotkom „vaskrslog“ Iska došao do preokreta i pobede od 2:1.

Mijat Gaćinović (igrao do 79. minuta) i njegov AEK igrali su nerešeno u Atini sa Ajaksom (1:1).

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu švajcarski Servet sa 4:0. Dva puta se u strelce upisao Andea Beloti u 46. i 59. minutu, a po jedan gol su dali Lukaku u 21. i Pelegrini u 52.

Na golu Rome bio je srpski golman Mile Svilar. U drugom meču drugog gola grupe G Slavija je pobedila Šerif 6:0.

Liverpul je na svom terenu u grupi E pobedio Union Rojal 2:0 golovima Rajana Gravenberha u 44. i Dioga Žote u 92. minutu. Tuluz je na svom terenu bio bolji od Laska 1:0 u drugom meču grupe E.