Mbape, PSŽ - Barsa; Foto: Beta/AP/Lewis Joly

Liga šampiona ne ume da razočara! Barsa osvojila Pariz – Atletiko gazio, ali nije pregazio Dortmund

Četiri meča četvrtfinala Lige šampiona i prosek od preko četiri gola po utakmici kazuju da prisustvujemo jednoj od najefikasnijih sezona u elitnom takmičenju. Nakon vatrometa Reala i Sitija, odnosno, Arsenala i Bajerna, PSŽ i Barsa su odigrali, u najmanju ruku, na istom nivou intenziteta i kvaliteta fudbala.

Na kraju je, za nijansu, bolja bila Barselona koja se kući vraća trijumfom rezultatom 3:2 (1:0). PSŽ je poražen i unižen na svom “Parku prinčeva”, ali… Daleko od toga da ga se može otpisati.

Prvu ozbiljniju šansu imala je Barselona u 21. minutu. Nakon kornera sa leve strane Levandovski je nakon greške golmana Donarume pokušao glavom, a loptu je sa gol linije izbio Mendeš. Dva minuta kasnije šutirao je Rafinja sa 20 metara, ali je Donaruma ovog puta dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

A onda kreće goleada…

Barselona je povela u 37. minutu. Levandovski je proigrao Jamala na desnoj strani, on je uputio nisku loptu u šesnaesterac, Donaruma je intervenisao i odbio loptu na nogu Rafinje koji je sa 10 metara pogodio nebranjenu mrežu.

Posle tri minuta igre u nastavku Pari Sen Žermen je stigao do izjednačenja. Lopta se odbila do Dembelea, koji se namestio na levu nogu i snažnim udarcem pod prečku doneo izjednačenje domaćinu.

Samo tri minuta kasnije PSŽ je stigao do preokreta. Fabijan Ruis je uposlio u šesnaestercu Vitinju, koji je preciznim udarcem u donji levi ugao doneo prednost PSŽ-u. Parižani su u 55. minuutu mogli i do trećeg gola, ali je udarac Barkole, uz pomoć Ter Štegena, zaustavila prečka.

Rafinja je svojim drugim golom na meču u 62. minutu doneo izjednačenje Barseloni. Pedri je uputio lob pas preko cele odbrane, a Rafinja udarcem iz prve savladao Donarumu.

Dembele je mogao da donese novu prednost PSŽ-u u 75. minutu, šutirao je iskosa u dalji ugao, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Pobedu Barseloni doneo je Kristensen u 77. minutu. Gundogan je izveo korner sa leve strane, a Kristensen je glavom iz peterca savladao Donarumu.

Atletiko zakoračio u polufinale, pa se “vratio”

U drugom meču ove večeri gledali smo dva različita poluvremena i dobili podsetnik da nikada ne treba jednu stranu proglasiti pobedničkom, a drugu otpisati. Atletiko je posle 32 minuta imao dva gola prednosti protiv nemačkog kluba, ali nije uspeo da je sačuva do kraja.

Poveo je Atletiko u petom minutu. Pogrešila je odbrana Borusije ispred svog šesnaesterca, loptu je oduzeo De Paul i udarcem sa 15 metara po sredini zatresao mrežu.

Samo dva minuta kasnije Atletiko je imao priliku da duplira prednost, nakon centaršuta Grizmana, Vicel je pokušao atraktivno petom, ali je dobro reagovao golman Borusije Kobel i izbacio loptu u korner.

Nakon nove greške odbrane Borusije, Atletiko je stigao do drugog pogotka. Nakon oduzete lopte, Grizman je lepo prigrao Lina, koji je sigurnim udarcem savladao Kobela.

Atletiko – Dortmund; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

U nastavku, Borusija je zaigrala bolje, ali je Atletiko prvi stigao do ozbiljne prilike. Lino je šutirao iz blizine u 74. minutu, ali je Kobe odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Borusije je uspela da smanji zaostatak u 82. minutu. Lopta je u šesnaestercu stigla do Alea, koji je šutirao iz okreta iz prve i pogodio donji levi ugao gola Oblaka.

Korea je mogao tri minuta kasnije da vrati dva gola prednosti Atletiku, ali je iz dobre pozicije loše šutirao direktno u Kobela.Gitens je 87. minutu dobro šutirao iskosa u dalji ugao, ali nije imao sreće, lopta je pogodila prečku i Bprusija nije stigla do izjednačenja.

Duboko u nadoknadi Borusija je imala najbolju priliku za izjednačenje. Brandt je pogodio prečku i tako umalo obesmislio sve što su izabranici Čola Simeonea uradili ove večeri. Ovako, “jorgandžije” će imati prednost u revanšu za šest dana, ali videćemo kako će se provesti kada budu udarili u “žuti zid” na čuvenom “Vestfalenu”.