Bologna's Alexis Saelemaekers celebrates after scoring the 2-0 goal during the Italian Serie A soccer match between Bologna and Salernitana at the Renato Dall'Ara Stadium in Bologna, Italy, Monday, April 1, 2024. (Massimo Paolone/LaPresse via AP)
Aleksis Salemakers slavi gol, Foto: Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Liga šampiona nikad nije bila bliža Bolonji: Golovi kao lepotice na izboru za mis

Sigurnim koracima Bolonja ide ka plasmanu u Ligu šampiona. Fantastični tim Tijaga Mote je upisao četvrtu pobedu u poslednjih 5 mečeva pošto je savladao maltene otpisanu Salernitanu 3:0.

Sačuvana bodovna prednost u odnosu na Romu i Atalantu koji su im rivali za poslednje mesto koje vodi u najjače evropsko takmičenje sledeće sezone. Ujedno su se primakli i na samo 2 boda Juventusu koji se nalazi na 3. mestu.

U 14. minutu je Rikardo Orsolini postigao fenomenalan pogodak, jedan od lepših u Seriji A ove sezone. Sjajno je primio loptu na desnoj strani, pronašao prostor i odapeo projektil sa roglja šesnaesterca. Golman nije imao šanse.

Pozajmljeni igrač iz Milana, Salemakers, je u finišu prvog poluvremena duplirao vođstvo. I to kako?! Pa, tako što je postigao gol sa skoro iste pozicije samo sa druge strane šesnaesterca. Takoreći, dva identična prelepa gola.

Već tad je bilo jasno da poslednjeplasirani tim Serije A nema šanse da osvoji nikakav bod u ovom meču.

Na kraju je u 92. minutu šlag na torti bio pogodak Likojanisa za ubedljivu pobedu.