Tottenham Hotspur's Son Heung-Min, right, celebrates scoring against Aston Villa with teammate Pedro Porro during the English Premier League soccer match at Villa Park, Birmingham, England, Sunday March 10, 2024. (Nick Potts/PA via AP)
Heroj Pevaca: Hjon Min Son (Foto: Beta/Nick Potts/PA via AP)

Liga šampiona se vraća u beli deo Londona: Son i Pevci unakazili Aston Vilu za 45 minuta (VIDEO)

Nastavlja se veliki pad Aston Vile u drugom delu sezone, a Totenhem je ovog popodneva zabeležio vrednu pobedu u borbi za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona posle sjajne partije u drugom poluvremenu – 0:4 (0:0).

Nekada neosvojiva tvrđava Vila Park (imala samo jedan poraz na 22 utakmice) postala je “gubilište” za domaći tim koji je zabeležio četvrti poraz na poslednjih pet mečeva kod kuće. Razmontirali su ih Pevci u drugom poluvremenu, a vrhunac nemoći bilo je isključenje Džona Mekgina kod rezultata od 2:0 za goste.

Posle dosadnih 45 minuta u kojima nismo videli normalan šut na gol na obe strane, a u kome je Totenhem napadao, a Vila pokušavala iz kontri, gosti su uspostavili dominaciju koja je rezultirala pokerom golova i vrednim bodovima na kraju.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Sar je poslužio Medisona za 1:0 u 50. Pet minuta kasnije Son je posle klizanja igrača Aston Vile poslužio nesebično Džonsona za drugi gol gostiju. Zatim je usledilo isključenje Mekgina zbog grubog starta na Udogiju i Totenhem je od 65. minuta kontrolisao dešavanja.

Vila je pokušala nešto u finišu sa desetoricom, ali je kažnjena od strane Hjon Min Sona. Korejac je prvo povisio na 3:0 u 91. minutu na pas Kuluševskog, zatim asistirao i Verneru u 93. za konačnih 4:0.

Ovom pobedom Totenhem je smanjio zaostatak za Aston Vilom na samo dva boda, a ima i meč manje u odnosu na klub iz Birmingema. Samim tim mnogo je bliži Ligi šampiona, jer tim Unaja Emerija, koji je jesenas igrao sjajno i bio kandidat za titulu, polako tone na tabeli.

Vest Hem izbegao bruku, Mojes umalo umro

Velika drama viđena je na Olimpijskom stadionu u Londonu gde je Vest Hem iščupao bod protiv Barnlija u poslednjim minutima iako je imao dva gola zaostatka na poluvremenu – 2:2 (0:2).

Davljenik u eliti je šokantno vodio posle prvih 45 minuta golovima Fofane u 11. i autogolom Mavropanosa u 45. minutu. Lukas Paketa je smanjio čim se krenulo s centra u drugom poluvremenu, a posle mnogo promašenih šansi i najpre poništenog gola za milimetre u 86. rezervista Deni Ings je poravnao na 2:2 u 92. minutu.

Imao je Vest Hem u nadoknadi i prečku i praznu mrežu, Dejvid Mojes je padao na kolena i umalo umro na terenu od uzbuđenja, ali je otpisani Barnli odbranio taj jedan bod koji mu neće značiti mnogo u borbi za opstanak, ali je dobar za moral igrača.

Brajtonu minimalac protiv Šumara

Brajton je slavio posle dve utakmice posta i to protiv Notingem Foresta sa 1:0. Pogodak odluke bio je autogol štopera gostiju Omobamidelea u prvom poluvremenu.

Galebovi su uspeli da sačuvaju minimalac do kraja utakmice pa su se približili na bod sedmoplasiranom Vest Hemu. Notingem Forest posle trećeg vezanog poraza ostaje na 17 mestu sa tri boda iznad opasne zone.