Rodrigo i Vinisijus, Real Madrid; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Liga šampiona u punom sjaju: Real i Siti kao u najlepšoj fudbalskoj bajci, Arsenal i Bajern nisu mnogo zaostajali

Ko ove večeri, iz različitih razloga, nije bio uz male ili velike televizijske ekrane, a voli fudbal… Malo je reći da je mnogo propustio. U Madridu i Londonu smo videli 10 golova na dva meča, uz atomski fudbal koji su nam priredili Real i Mančester siti, odnosno, Arsenal i Bajern.

Nije bilo pobednika ni u jednom od dva susreta. Real i Siti su remizirali rezultatom 3:3 (2:1), ali su na “Santjago Bernabeu” priredili fudbalsku predstavu za pamćenje.

Siti je poveo već u drugom minutu. Bernardo Silva je iz slobodnog udarca iskosa sa oko 30-ak metara šutirao direktno na gol. Prevario je golmana Lunjina koji je očekivao centarčut i pogodio bliži ugao gola.

U 12. Real je stigao do izjednačenja. Kamavinga je šutirao iz daljine, lopta je na putu ka golu pogodila Rubena Diaša, prevarila Ortegu i završila u mreži.

Samo dva minutu kasnije Real je postigao i drugi gol. Rodrigo je dobro istrčao kontru, izašao ispred golmana i prosledio loptu u donji desni ugao gola.

Do kraja poluvremena obe ekipe su zaigrale taktički odgovornije, i bez većih šansi na pauzu se otišlo sa golom prednosti za domaćina. Real je mogao do trećeg gola u 54. minutu, nakon što je Belingem šutirao iskosa u dalji ugao, ali za malo pored gola. Tri minuta kasnije priliku je imao i Vinisijus, šutirao je iz dobre pozicije ali visoko preko gola.

Siti je kaznio promašaje Reala u 66. minutu. Foden je prelepim udarcem sa 20 metara pogodio gornji levi ugao gola Lunjina i doneo izjednačenje gostima.

Pet minuta kasnije viđen je novi preokret. Nakon dodavanja Griliša, Gvardiol je preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio sam ugao gola i doneo novo vođstvo Sitiju.

Real se vratio u meč u 78. minutu. Vinisijus je centrirao, a Valverde je udarcem iz prve iz voleja zatresao mrežu Ortege. Revanš meč je na programu za sedam dana i igra se u Mančesteru.

Fudbalska poezija i u Londonu

Arsenal – Bajern; Foto: Beta/AP/Frank Augstein

U Madridu je bilo 3:3, a u Londonu 2:2 u meču između Arsenala i Bajern Minhena, pa će se i u tom revanšu sledeće srede krenuti od nule. Poveo je Arsenal u 12. minutu. Saka je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio levi ugao gola Bajerna.

Bajern je izjednačio u 18. minutu. Odbrana Arsenala je katastrofalno reagovala i “namazani” Bavarci su to kaznili. Gorecka je odlično proigrao Gnabrija, koji je izašao sam ispred golmana i udarcem u padu zatresao mrežu.

U 32. minutu Saliba je u svom šesnaestercu neoprezno startovao na Liroj Sanea, a sudija Niberg je pokazao na “belu tačku”. Odgovornost je preuzeo Hari Kejn i sigurnim udarcem u desni ugao doneo prednost Bajernu.

Arsenal je stigao do izjednačenja u 76. minutu. Gabrijel Žezus je nakon dva odlična poteza proigrao Trosara, koji je neometan sa oko 11 metara po sredini pogodio donji levi ugao.