Matić u grčevima (Foto: Printscreen/Twitter/Prime)

Lion primio gol kao u vicu: Srbin hteo da doda do Hrvata, pa došao Albanac i kaznio ih (VIDEO)

Lion je odigrao spektakularan meč na gostovanju protiv Lila, gde je slavio sa 4:3 posle velikog preokreta u završnici na meču 34. kola francuske Lige 1, iako je primio vrlo jeftin pogodak u prvom delu.

Domaćin je posle prvih 45 minuta vodio sa 2:0, a taj deo igre je protekao u znaku fudbalera sa ovih prostora, iako je nekadašnji šampion Francuske pokazao izuzetan karakter u nastavku za šta je nagrađen veličanstvenom pobedom posle golova u 88. i 92. minutu.

Oba pogotka u prvom delu pala su posle grešaka odbrane gostujućeg tima. Prvi gol je u 21. minutu postigao Bafode Dijakite posle prekida, dok je drugi bio posebna priča, pao je u 37. posle ogromne greške Nemanje Matića. Iskusni srpski vezista je od zime u Lionu i pomogao mu je dobrim igrama da podigne formu i izbegne borbu za opstanak, ali je na ovom prilikom žestoko pogrešio.

Pokušao je paralelnim dodavanjem da pronađe hrvatskog defanzivca Duju Ćaletu-Cara na drugoj strani šesnaesterca, ali napadači Lila su to dodavanje presekli. Nekoliko sekundi kasnije došli su u situaciju da Albanac rodom sa Kosova i Metohije, Edon Žegrova, pogodi za 2:0 kroz noge nemoćnog hrvatskog štopera. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Drugo poluvreme donelo je jedan potpuno novi Lion. Said Benrama je na asistenciju Lakazeta vratio nadu gostima golom u 66. minutu, kada je smanjio na 2:1. Malo posle tog trenutka Nemanja Matić je zamenjen, a gosti su dobili na brzini što su iskoristili u finišu.

U 82. minutu Balde, koji je ušao samo dva minuta ranije, asistirao je majstorski Fofani za 2:2. I to je bio početak velike drame. U 85. minutu Dijakate je ponovo pogodio za novo vođstvo Lila od 3:2, ali već u 88. minutu bilo je 3:3, a strelac je bio Lakazet.

Poslednji udarac na sjajnom meču zadao je Lion, i to opet pomenuti Balde koji je u drugom minutu nadoknade pogodio glavom mrežu Lila za konačnih 4:3 i prodor Liona na samo dva boda od Evrope.