Liverpul, Premijer liga
Liverpul; Foto: Beta/AP/Jon Super

Liverpul bombardovao Đorđa Petrovića – Nunjez četiri puta u okvir gola

Premijer liga je u svom vanrednom 22. kolu donela veliki derbi u kom je Liverpul deklasirao Čelsi rezultatom 4:1 (2:0). U prvom meču od objave Jirgena Klopa da će na kraju sezone napustiti klub, bilo je vrlo emotivno na “Enfildu”. A igrači su se na terenu potrudili da nemački stručnjak bezbrižno spava ove noći.

Srpski golman Đorđe Petrović je bio na vetrometini tokom celog meča. Njegovi saigrači su dozvolili čak 28 šuteva ka njegovom golu, pa primljena četiri pogotka i ne deluju tako strašno. Ipak, dovoljno govore o igri “plavaca tokom celog susreta.

Liverpul je poveo u 23. minutu kada je Diogo Žota pogodio na dodavanje Konora Bredlija. Mladi defanzivac i sam se upisao u listu strelaca u 39. minutu za 2:0. U nadoknadi prvog dela je Darvin Nunjez promašio penal, odnosno, pogodio je stativu.

Do kraja meča je Urugvajac još tri puta pogađao okvir gola, ali ne i mrežu, To su, umesto njega, učinili Dominik Soboslaj u 65. minutu, te Luis Dijaz u 79. Između je Kristof Nkunku u 71. minutu postigao utešni pogodak za Čelsi.

“Crveni” su zadržali suvereno prvo mesto na tabeli sa 51 osvojenim bodom. Liverpul ih ima pet više, uz utakmicu više, u odnosu na Mančester siti. “Građani” su kao domaćini savladali Barnli sa 3:1.

Povratak Erlinga Halanda

Strelci za Siti bili su Hulijan Alvares u 16. i 22. i Rodri u 46. minutu. Jedini gol za Barnli postigao je Amen Al Dakli u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Siti je osvojio 46 bodova, i nalazi se na deobi drugog mesta sa Arsenalom u vrhu koji kreira Premijer liga. Barnli je na 19. poziciji sa 12 poena. U istom terminu, Totenhem je na svom terenu pobedio Brentford sa 3:2. “Pevci” su time skočili na četvrto mesto sa 43 poena. Brentford je sa 22 ostao na 15. mestu.

Golove za Totenhem postigli su Destini Udodži u 48, Brenan Džonson u 49. i Rišarlison u 56. minutu. Strelci za Brentford bili su Nil Mope u 15. i Ajvan Toni u 67. minutu.