Fulham's Alex Iwobi, center top, duels for the ball with Liverpool's Diogo Jota during the English Premier League soccer match between Fulham and Liverpool at Craven Cottage stadium in London, Sunday, April 21, 2024. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
(Foto: Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Liverpul pobedio s pola gasa i produžio nadu za titulu: I dalje se pitaju Gvardiola i Siti (VIDEO)

Liverpul je pobedio Fulam kao gost sa 3:1 i produžio nadu da će osvojiti titulu šampiona u Premijer ligi, jedini preostali trofej u trci u kojoj ništa više ne zavisi od njega.

Mančester siti ima bod manje (uz meč manje), a dok u četvrtak ne odigra zaostali duel sa Brajtonom, “Crveni” sa Enfilda će deliti lidersku poziciju sa Arsenalom sa bodom više u odnosu na njih.

Jirgen Klop je odlučio da “istumba” sastav posle eliminacije iz Lige Evrope od Atalante, pa je na klupi ostavio Salaha, Darvina i Mekalistera, između ostalih.

Gosti su poveli u 32. minutu lepim pogotkom Trenta Aleksandera-Arnolda iz slobodnog udarca. Šutirao je engleski bek kao u najboljim danimai nagovestio bolje dane u sezoni koja ga je ophrvala povredama.

Međutim, do odlaska na odmor Belgijanac Timoti Kastanj je šokantno izjednačio posle odbitka, bukvalno u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Za nervozu i glavobolju Jirgena Klopa.

Liverpul je bio bolji i dominirao na ovom meču, a do novog vođstva stigli su u 53. minutu, kada je Holanđanin Rajan Gravenberh precizno šutirao sa distance posle dodavanja Harvija Eliota za 2:1.

Svaku dilemu oko konačnog ishoda otklonio je povratnik u tim posle povrede Diogo Žota, na pas Gakpoa u 72. minutu, pa je Liverpul rutinski priveo utakmicu kraju. Klop je u finišu poslao na teren Salaha i Darvina, ali se nisu proslavili.

Srpski reprezentativac Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta za domaćine.