Liverpul pobedio Vukove, uvalio im “fenjer” i izbio na vrh Premijer lige (VIDEO)

Liverpul je lider na tabeli Premijer lige posle šest kola. Ekipa Arnea Slota nastavila je sa ubedljivim partijama na gostovanjima gde ima ove sezone sve tri pobede, a poslednju u nizu je zabeležila protiv poslednjeplasiranog Vulverhemptona – 1:2 (0:1).

Tim sa Enfilda je poveo golom štopera Ibrahima Кonatea u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Domaćini su se vratili u igru u nastavku kada je u 56. minutu pogodio defanzivac iz Alžira Rajan Ait Nuri. Utakmicu je u 61. minutu odlučio gol Mohameda Salaha sa bele tačke.

Liverpul je bio bolji u većem delu utakmice, ali je propustio još nekoliko prilika da pobedu učini i ubedljivijom. U prvom poluvremenu gosti su počeli da igraju u poslednjih pet minuta, a za napor su nagrađeni pogotkom Konatea u poslednjim sekundama.

Posle drugog gola Salaha, Liverpul je “umrtvio” utakmicu dok je Vulverhempton pokazao da je vrlo limitirana ekipa koja će imati dosta problema da obezbedi opstanak u Premijer ligi. Samo jedan bod iz šest kola i veliki problemi za Gerija O’Nila, prvog kandidata za otkaz u Engleskoj.