Liverpool's Mohamed Salah celebrates scoring his sides third goal during the English Premier League soccer match between Brentford and Liverpool at the Gtech Community Stadium in London, Saturday, Feb. 17, 2024. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
Salah sa saigračima (Foto: Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Liverpul pregazio Brentford, Salah se vratio posle povrede

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su slavili na gostovanju protiv Brentforda u okviru 25. kola Premijer lige Engleske. Konačan rezultat bio je 4:1 za Crvene.

Ekipa Jirgena Klopa je vodeći tim engleskog prvenstva i sada ima pet bodova prednosti ispred Mančester sitija, ali i dve utakmice više, pa se napeta trka za prvaka Engleske nastavlja.

Liverpul je u vođstvo doveo Darvin Nunjez u 35. minutu koji se posle kontranapada našao sam ispred golmana Marka Flekena i matirao ga prekrasnim lob udarcem. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Gosti su do povećanja stigli u 55. minutu golom Aleksisa Makalistera na asistenciju Mohameda Salaha koji se našao prvi put u timu Liverpula još od 1. januara kada je otišao na Afrički Kup nacija i tamo se povredio.

Salah je povratničku utakmicu obeležio i pogotkom u 68. minutu za 0:3, a počasni gol za Brentford u 75. je postigao Ivan Toni kojem je ovo već četvrti gol u petoj utakmici od povratka na teren posle višemesečne suspenzije.

Pobjedu Liverpula je potvdio Gakpo u 86. minutu svojim četvrtim ligaškim golom sezone.

Jedinu mrlju na ovaj meč ostavile su povrede čak trojice fudbalera Crvenih: Dejvisa, Žote i Nunjeza, koji su zamenjeni do kraja prvog poluvremena.