Bruno Fernandeš; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Liverpul se sapleo na “teatru snova” i više nije prvi: Brunov gol sa pola terena sve je promenio (VIDEO)

Na “Old trafordu” se ovog popodneva igrao najveći derbi Premijer lige, između Mančester junajteda i Liverpula. Za razliku od nedavnog okršaja Mančester sitija i Arsenala, ovaj duel ljutih rivala je u potpunosti opravdao očekivanja. Ali i pomogao baš Sitiju i Arsenalu, jer je meč na “teatru snova” završen rezultatom 2:2 (0:1).

Liverpul je u prvom poluvremenu pregazio Junajted i pravo je čudo kako nije vodio sa više od minimalnih 1:0. Vođstvo “crvenima” doneo je Luis Dijas u 23. minutu. Zatim je Onana bio pod opsadom gola izabranika Jirgena Klopa, ali je preživeo. I kazna je morala stići.

Nju je doneo Bruno Fernandeš, i to na spektakularan način u 50. minutu. Majstor iz Portugalije je “nanjušio” pogrešan pas poslednje linije Liverpula i odmah reagovao. Pregled igre koji on poseduje je impresivan i doneo mu je brzu odluku, a ona izuzetan šut sa 45 metara. Nije mnogo razmišljao, već je matirao irskog golmana Kelehera za 1:1 na “teatru snova”.

Preokret van svih očekivanja

Posle svega što se desilo u prvom delu, niko nije mogao ni da sanja da će u 67. minutu Junajted voditi. Ali, to je bila realnost. Osamnaestogodišnji Kobi Maino je pogodio na prelep način dalji ugao gola Kelehera i doneo erupciju oduševljenja na stadionu.

Od tog momenta kreću uraganski napadi Liverpula i oni su u 83. minutu doneli penal. Eliot je nadmudrio Van Bisaku, on ga oborio i sudija Tejlor nije imao dilemu. Odgovornost je preuzeo Mohamed Salah i matirao Onanu za 2:2.

Do kraja je Liverpul jurio gol za pobedu, ali je Luis Dijas promašio najbolju šansu. U nadoknadi je sa tri metra prebacio gol i time prepustio prvo mesto na tabeli Arsenalu. Sada “tobdžije” i “crveni” imaju po 71 bod, a Siti jedan manje. Do kraja će nas čekati izuzetno zanimljiva šampionska trka.

Mančester junajted je ostao na 6. mestu, sa 49 bodova, osam manje od Totenhema, od koga ima i utakmicu više.