Liverpul slavio u 91. minutu, Salah u istoriji, Klop užasnut: “Nikad nisam video ovako nešto”

Liverpul se popeo na vrh Premijer lige pobedom protiv Kristal Palasa u gostima posle velikog preokreta u poslednjih 15 minuta – 1:2 (0:0).

Žan-Filip Mateta postigao je gol za vođstvo Palasa iz penala u 57. minutu, a izjednačio je Mohamed Salah u 76. Bio je to 200. pogodak Egipćanina za Liverpul u svim takmičenjima kojim je postao peti najefikasniji strelac u istoriji kluba.

Liverpul je na pobednički pogodak čekao sve do 91. minuta, kada je majstorski mrežu pogodio Harvi Eliot.

Kristal Palas je od 75. minuta igrao s fudbalerom manje jer je drugi žuti karton dobio Džordan Aju.

Luis Dijaz pogodio je mrežu u 94. minutu, ali mu je taj pogodak VAR brzo poništio zbog ofsajda.

– Rekao sam igračima da je ovo prvi put da sam video da neko igra loše kao mi 76 minuta i da opet pobedi na kraju – rekao je Jirgen Klop posle meča.

Njegov tim je trenutno lider Premijer lige sa 37 bodova, poen više od Arsenala koji od 18.30 gostuje trećeplasiranoj Aston Vili.