Liverpul

Liverpul zakazao finale Liga kupa: Klop i dalje u igri za sva četiri trofeja ove sezone

Čelsi i Liverpul sastaće se na Vembliju 25. februara u finalu Liga kupa Engleske.

Posle Plavaca, koji su isprašili u utorak uveče Midlzbro ukupnim rezultatom sa 6:2, plasman u borbu za trofej obezbedio je ovesrede i lider Premijer lige koji je remizirao sa Fulamom u Londonu (1:1).

Luis Dijaz je doneo prednost Crvenima u 11. minutu, da bi defanzivac Isa Diop u 77. vratio nadu domaćinu. Pokušao je Fulam da dođe i do drugog glola i produžetaka, ali nije uspeo.

U kombinovanom sastavu, sa dosta akademaca koje Klop sve češće koristi usled brojnih povreda, Liverpul je sačuvao prednost od 2:1 iz prvog meča sa Enfilda.

Fulam je ozbiljno počeo da preti tek u završnici utakmice, posle izjednačujućeg pogotka Diopa, ali je bilo kasno.

Istina, imali su domaći dobru šansu i preko Harija Vilsona u 80. minutu, ali je mladi golman Liverpula Keleher sjajno intervenisao.

Liverpul je posle ovog remija ostao u konkurenciji za sva četiri moguća trofeja ove sezone: Liga kup, FA kup, Premijer ligu i Ligu Evrope.