Liverpool's Luis Diaz, left, challenges for the ball with Everton's Ashley Young during the English Premier League soccer match between Liverpool and Everton, at Anfield in Liverpool, England, Saturday, Oct. 21, 2023. (AP Photo/Jon Super)

Liverpulova autoritativna pobeda na Enfildu: Fulam se ne oporavlja od odlaska Aleksandra Mitrovića

Završene su četiri utakmice današnjeg programa engleske Premijer lige, viđeno je 14 golova, a u iščekivanju poslednjeg meča 12. kola podsetićemo se svih današnjih rezultata.

Poslednja, ujedno i najzanimljivija utakmica Premijer lige počeo je u 17.30. Igrači Čelsija dočekali su u jednom od najvećih engeskih derbija igrače Mančester sitija. Tim Pepa Gvardiole nalazi se u sjajnoj formi, a španac je najavio da očekuje da se dobre igre nastave i u današnjem meču. Na stadionu Čelsija viđen je meč godine sto minuta, osam golova i tri preokreta.

Današnji mečevi bili su puni golova i neizvesnosti, pa očekujemo da se taj trend i nastavi. Liverpul je savladao Brentford rezultatom 3:0. Golove za tim sa Enfilda postigli su Salah u 39. i 62. a konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 74. minutu.

Klopov tim je izgledao poprilično moćno, te su dokazali da je poraz od Tuluza u Ligi Evrope bio samo mali pad forme. Vest Hem i Notingem forest su odigrali izuzetno zanimljivu utakmicu punu preokreta, a na kraju je slavio domaći tim – 3:2. Golove za Čekićare dali su Lukas Paketa u 3. Džerod Boven u 62. a pobedonosni gol postigao je Tomaš Souček u 87. sa druge strane za Notingem u listu strelaca upisali su se Avonji u 44. i Elanga u 63.

Vest Hem

Fulam se ne oporavlja od Mitrovićevog odlaska

Treći meč današnjeg programa odigrali su Aston Vila i Fulam, nekadašnji tim Aleksandra Mitrović ponovo je pokazao da ne može da se oporavi od transfera srpskog napadača u saudijski Al Hilal. Fulam je ubedljivo poražen od Aston Vile – 3:1 Golove za domaću ekipu postigli su Džon Mekgin 42. i Oli Votkins 64., a treći gol bio je autogol delo Robinsona u 27. minutu. Za Fulam jedini gol postigao je Raul Himenez u 70.

Fulam Čelsi

Brajton i Šefild su remizirali – 1:1. Veliki šok za sve navijače Brajtona, došao je kao kazna za crveni karton koji je u 67. minutu dobio Mahmud Daud.

Meč godine Čelsi protiv Mančester sitija

Fudbaleri Čelsija i Mančester sitija bez dileme su odigrali meč sezone u Premijer ligi, danas je na “Stamford Bridžu” rezultat bio – 4:4!

Večeras smo gledali atomski fudbal, tri preokreta, opet mnogo sumnjivih odluka, na kraju je rezultat bio verovatno i najpravedniji.

Siti je poveo iz penala u 25. minutu, golom Erlinga Halanda, koga je prethodno sa leđa povukao Kukurelja. Domaći su se bunuli, tražili su prethodni prekršaj Dokua nad Kajsedom, ali je sudija Tejlor pokazao na belu tačku. Svakako da će ovo biti odluka o kojoj će se pričati u narednim danima i ponovo postaviti logično pitanje – kako je Entoni Tejlor nakon što je “prebačen” u Čempionšip zbog brojnih katastrofalnih odluka odjednom dobio da sudi derbi na “Stamford Bridžu”?!

No, Čelsi je ubrzo uspeo da se vrati u meč. Samo tri minuta kasnije Galager je izveo korner, a Tijago Silva sa prve stative glavom matirao Edersona za 1:1.

Pravi šok je usledio u 37. minutu posle predivne akcije koju je započeo Palmer, proigrao je Risa Džejmsa, koji je odlično prošao i kao na tacni pronašao Sterlinga na petercu za 2:1.

Ni tu nije bio kraj ovog ludog poluvremena, u nadoknadi je Silva fenomenalno centrirao, a Akanđi glavom savladao Sančeza za 2:2.