Adem Ljajić postiže gol protiv Radničkog u Kragujevcu, Printscreen: Youtube/Super liga Srbije

Ljajićeve zimske čarolije u Kragujevcu: Čukarički pobedio posle skoro 2 meseca, danas je bilo važno ne zvati se Radnički

Kraj crne serije Čukaričkog! Igor Matić je uspeo da iskoristi poslednju šansu da digne ekipu i “brđani” su posle skoro 2 meseca ostvarili pobedu u Superligi. Slavili su na gostovanju u Kragujevcu 2:0.

Četiri uzastopna poraza u svim takmičenjima, šest utakmica bez pobede i samo 2 osvojena boda u domaćem prvenstvu, bio je bilans Čukaričkog od 30. septembra do sada. I konačno je crni niz prekinut.

Na niškom “Čairu” uspeli su da prekinu crni niz protiv još jednog davljenika u superligaškom društvu.

Bilo je reči da će Igor Matić dobiti otkaz prošle nedelje, praktično rešenje o prekidu saradnje je već bilo otkucano, a onda je uprava kluba sa Banovog brda odlučila da mu da još jednu priliku. Pobeda je bila moranje i za njega i ekipu, a pritisak je dao rezultat.

Đorđe Ivanović je na početku drugog poluvremena doneo prednost, a pobedu je overio Stefan Kovač u 77. minutu.

Kragujevac je Ljajićevo “Labudovo jezero”

Imati Radnički u imenu kluba nije bila dobra stvar u ovu poslednju novembarsku nedelju. Baš kao i njihov imenjak iz Niša, i Kragujevčani su, samo još ubedljivije, doživeli poraz na svom terenu. Novi Pazar ih je deklasirao 4:0.

Na snegom prekrivenom terenu domaći i publika na tribinama su mogli da vide labudov ples Adema Ljajića baš kao u baletu Petra Iljiča Čajkovskog. Odigrao je, možda, i najbolju utakmicu kreativni vezista od kada je stigao u klub iz rodnog grada.

Pokazao je na delu sve ono zbog čega je nekada igrao rame uz rame sa Totijem u Romi, pa u Fiorentini i Interu. Asistirao je Marku Obradoviću za prvi gol u 15. minutu. Tri minuta kasnije isti igrač je duplirao vođstvo.

I u drugom poluvremenu ponovo je na scenu stupio Ljajić. Pokazao da sa Sejdubom Sumom može itekako da funkcioniše, pa mu je asistirao za treći gol. Na kraju je svoju vrhunsku igru krunisao i sam pogotkom.