Kapiten Dušan Tadić; Foto: MN Press

LK: Čavrić pogodio za Slovan, Borjan primio dva gola, Tadić i Fener još jednom slavili (VIDEO)

Treće kolo Lige konferencija je iza nas, a pored debakla Čukaričkog u Firenci od 6:0 na programu je bilo još 14 utakmica na kojima je viđeno čak 54 pogotka. Utakmica između Makabija iz Tel Aviva i Zorje je odložena zbog rata u pojasu Gaze.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u gostima ekipu AZ Alkmara rezultatom 4:1 u grupe E. Golove za tim Unaja Emerija postigli su Leon Bejli u 13, Tilemans u 23, Votkins u 51. i Džon Mekgin u 56. minutu.

Jedini strelac za domaći tim bio je Ibrahim Sadik u 65. minutu. U istoj grupi poljska Legija je u Mostaru pobedila Zrinjski sa 2:1.

Tadićev Fener bez greške, Borjan primio dva gola

Fudbaleri Fenerbahčea su na svom terenu pobedili Ludogorec sa 3:0 u grupi H.

Golove za turskog velikan postigli su Bačuaji u 42. i Miha Zajc u 52. i 93. minutu. Kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić bio je u startnoj postavi turskog kluba, a zamenjen je u 64. minutu.

Nordsjeland je u Trnavi savladao Spartak 2:0 u drugom meču ove grupe,

Fudbaleri Lila su na svom terenu pobedili Slovan iz Bratislave sa 2:1 u okviru grupe A. Slovački predstavnik je poveo u 22. minutu golom srpskog internacionalca Čavrića.

Međutim, domaćin je preokrenuo golovima Jusufa Jazidžija u 68. i Remija Kabelje osam minuta pre kraja. Na golu gostiju stajao je Milan Borjan.

U ovoj grupi je takođe farski Klaksvik na svom terenu nadigrao Olimpiju iz Ljubljane rezultatom 3:0.

Dinamo pukao u Zagrebu

Gent je u trećem kolu grupe B na svom terenu savladao Breidablik 5:0, dok je u istoj grupi odložen meč između Makabija iz Tel Aviva i Zorije.

Fudbaleri Astane pobedili su Balkani u Prištini sa 2:1 u grupi C istoj onoj u kojoj je Dinamo izgubio u Zagrebu od češke Viktorije Plzen 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Tomaš Šori u 69. minutu.

Klub Briž je u trećem kolu grupe D u gostima nadigrao Lugano 3:0, dok je Bodo-Glimt na svom terenu bio bolji od Bešiktaša sa 3:1

Fudbaleri PAOK-a su u okviru trećeg kola grupe G u gostima pobedili Aberdin 3:2, dok je Ajntraht u Frankurtu ubedljivo savladao Helsinki 6:0.