Stevan Jovetić Olimpijakos

LK: Jovetić vodio Olimpijakos do pobede nad Fenerom, Tadić sačuvao nadu pred revanš u Istanbulu (VIDEO)

U prvom duelu četvrtfinala Lige konferencija Olimpijakos je pobedio Fenerbahče rezultatom 3:2 (2:0).

Fenerbahče je u prvih 45 minuta odigrao jedno od najgorih poluvremena ove sezone na stadionu Jorgos Karaiskakis u Pireju. Olimpijakos ga je potpuno slomio i već posle 45 minuta imao je ogromnu prednost. Međutim, bila je to ona najopasnija od 2:0, što bi rekao pokojni bard srpskog fudbala Milan Živadinović.

Već posle osam minuta igre bilo je 1:0. Konstadinos Fortunis preciznim udarcem sa distance savladao je Dominika Livakovića. Hrvat, inače, nije mogao da odbrani praktično ništa na ovoj utakmici.

Drugi gol u mreži hrvatskog čuvara viđen je u 32. minutu. Fortunis je ovoga puta asistent, a Stevan Jovetić je izbegao ofsajd zamku i preko ruku Livakovića poslao loptu u mrežu.

Po mišljenju mnogih, kod drugog gola je hrvatski golman jednostavno morao bolje da reaguje. Kapiten BiH Edin Džeko nije se previše naigrao na ovom duelu.

U drugom poluvremenu, Olimpijakos je došao do novog pogotka jako rano. U 57. minutu Šikinjo je bio precizan. Međutim, svega deset minuta kasnije do tada skoro pa potpuno neprimetni kapiten Srbije Dušan Tadić bio je precizan sa bele tačke, što je bila slamka spasa za Fener.

Da stvari po Grke postanu dosta teške, a po Turke značajno bolje, pobrinuo se Irfan Džan Kahveči u 74. minutu na asistenciju Sebastijana Šimanskog.

Revanš meč igra se u Istanbulu za sedam dana, a turski velikan imaće prilično složen posao pred sobom ukoliko želi da nastavi evropski put. Doduše, ova dva pogotka mogla bi značajno da pomognu na psihološkom planu.

Plzenj – Fiorentina

U drugom meču odigranom u prvom terminu, kada je četvrtfinale Lige konferencija u pitanju, Plzenj i Fiorentina odigrali su nerešeno bez golova.

To u suštini znači da češka ekipa može biti izuzetno zadovoljna, jer je sačuvala domaći teren, što negde i jeste bio cilj od prvog do poslednjeg minuta.

Večernji termin

Od 21 čas na programu su bile još dve utakmice četvrtfinala Lige konferencija.

Aston Vila je pobedila Lil 2:1 (prokockala je prednost od 2:0), a Klub Briž je kod kuće bio bolji od solunskog PAOK-a rezultatom 1:0.