PAOK
(Foto: Beta/Arne Dedert/dpa via AP)

LK: Živković pogodio za osminu finala, bruka Tadića u Danskoj, Borjan i Slovan prošli dalje

Fudbaleri Nordsjelanda ubedljivo su savladali Fenerbahče na svom terenu sa čak 6:1 u pretposlednjem kolu Lige konferencija.

Potpuno neočekivani rezultat u Danskoj gde je Fener stigao kao neko ko je važio za favorita, a onda su doživeli sramotu. Primili su šest golova iako su se na terenu našli i Dušan Tadić i Miši Batšuai. Het-trik je postigao Bendžamin Nigren.

U istoj grupi, Ludogorec je dobio Spartak iz Trnave sa 1:2 i tako će se u poslednjem kolu nadati da Fener neće dobiti njihovog večerašnjeg rivala, a da će biti odlični pred svojim navijačima u duelu sa Nordsjelandom.

Fiorentina prva prošla dalje

Velika drama sprečena je u grupi “F” gde se nalaze Fiorentina, Ferencvaroš, Genk i Čukarički. Do 82. minuta, svi rezultati bili su 1:1 što je značilo da svi timovi, izuzev srpskog, mogu da se plasiraju u nastavak takmičenja i mogu biti eliminisani.

No, tako nešto sprečio je Niko Gonzales kada je realizovao penal desetak minuta pre kraja za pobedu Fiorentine sa 2:1 čime je tim iz Firence obezbedio proleće u Evropi, a za preostalo mesto boriće se Ferencvaroš i Genk.

Živković srušio Ajntraht

Fudbaleri PAOK-a pobedili su u Frankfurtu ekipu Ajntrahta rezultatom 2:1. Golove za goste postigli su Tomas Kedžiora u 55. i srpski reprezentativac Andrija Živković u 73. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Omar Marmuš u 58. minutu.

Fudbaleri Helsinkija i Aberdina odigrali su ranije večeras bez pobednika, 2:2 u drugom meču petog kola ove grupe. PAOK je kolo pre kraja grupne faze izborio osminu finala LK, dok će Ajntraht igrati u šesnaestini finala ovog takmičenja.

Aston Vila obezbedila prolaz

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu ekipu Legije sa 2:1. Golove za tim Unaja Emerija dali su Musa Dijabi u četvrtom i Aleks Moreno u 58. minutu dok je strelac počasnog gola za Legiju bio Albanac Muči u 20. minutu.

U drugom meču petog kola grupe E, fudbaleri AZ Alkmara pobedili su ranije večeras na svom terenu ekipu Zrinjskog 1:0 pogotkom Grka Pavlidisa u 59. minutu iz penala.

Lil i Slovan završili posao

Fudbaleri Lila pobedili su u Ljubljani ekipu Olimpije rezultatom 2:0. Golove za francuski tim postigli su Remi Kabela u 15. i Jusuf Jazići u 75. minutu.

U drugom meču petog kola grupe A, Slovan je u gostima bio bolji od Klaksvika rezultatom 2:1. Domaćini su poveli preko Mikelsena u 17, dok je Kucka doneo preokret golovima u 24. i 62. minutu.

Gent, Makabi i Plzenj idu dalje

Fudbaleri Genta pobedili su na svom terenu Zorju sa 4:1, dok je Makabi iz Tel Aviva ranije danas u gostima savladao Breidablik 2:1. Gent i Makabi su izborili nokaut fazu LK.

Viktorija iz Plzenja je u Tirani pobedila Balkani sa 1:0 u meču grupe C. Dinamo iz Zagreba je ranije danas u gostima savladao Astanu sa 2:0. Plzenj je još ranije obezbedio prvo mesto u grupi i osminu finala LK, dok Dinamo mora da pobedi Balkani na Maksimiru u poslednjem kolu.

Klub Briž demolirao Bešiktaš

Klub Briž je u gostima savladao Bešiktaš 5:0 u meču petog kola grupe D LK, dok je ekipa Bodo/Glimta na svom terenu bila bolja od Lugana 5:2. Klub Briž i Bodo/Glimt su izborili nokaut fazu LK.

Fudbaleri AZ Alkmara savladali su na svom terenu Zrinjski rezultatom 1:0 u meču petog kola grupe E LK. U drugom meču večeras igraju Aston Vila i Legija.