Juventus' Manuel Locatelli, right, celebrates after scoring his side's opening goal during a Serie A soccer match between AC Milan and Juventus, at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, Oct. 22, 2023. (AP Photo/Luca Bruno)
Manuel Lokateli i Dušan Vlahović slave gol protiv Milana, Foto: Beta/(AP Photo/Luca Bruno

Lokatelijeva bomba s 30 metara srušila Milan: Vlahović promašio šansu, Jović bez šuta i uplakano lice heroja Juventusa

Juventus je ponovo u igri za titulu! “Stara dama” je u derbiju 9. kola pobedila Milan 1:0.

Velika i važna pobeda za izabranike Maksa Alegrija, dok s druge strane “rosoneri” su izgubili još jedan derbi ove sezone, kao i od gradskog rivala Intera.

Utakmica je krenula “na vodenicu” gostiju iz Torina kad je Tijav dobio direktan crveni karton u 40. minutu. Kao poslednji igrač odbrane je oborio Kena koji je imao otvoren put ka golu i sudija ga je odmah isključio.

Nakon toga je Alegri znao šta mu je činiti i odmah na početku drugog poluvremena je uveo na teren Dušana Vlahovića i Kambijasa umesto Kena i Kostića. I samo 7 minuta kasnije zatresla se mreža Milana.

Evrogol Lokatelija

Manuel Lokateli je odlučio da raspali sa nekih 30 metara od gola, lopta je na putu zakačila nekog od igrača domaćih, promenila pravac i završila u golu. Gol pogledajte OVDE.

U nastavku je Pioli uveo Luku Jovića umesto Žirua, ali srpski reprezentativac nije uspeo da čak ni šutne na gol Ščensnog. S druge strane Vlahović je propustio dobru priliku da i ranije reši pitanje pobednika.

Na kraju utakmice smo mogli da vidimo i suze strelca jedinog gola Lokatelija. On je dete Milana, a sada je srušio klub svog detinjstva, pa su ga emocije savladale.