lazar jovanovic
Podbacio: Lazar Jovanović (Foto: FK Crvena zvezda)

Loša uvertira Zvezde u Milanu: Bruka Milijaševih klinaca, Interovi omladinci brojali do 4

Mladi fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i drugi poraz u Ligi šampiona i to protiv Intera od 4:0 (3:0) u svojevrsnoj uvertiri u okršaj između A timova koji je na programu od 21 sat na “Đuzepe Meaci”.

Meč koji je pratilo nekoliko stotina gledalaca, odigran je na malom stadionu u predgrađu Milana, a domaćin ga je rešio u prvih 45 minuta kada je vodio sa velikih tri gola razlike.

Pogotke za tim Andree Zankete postigli su Topalovič u 23, Koći u 35. i De Pijeri u 40. minutu, dok je u nastavku mrežu golmana crveno-belih Vuka Draškića pogodio i Moskoni u 61. minutu.

SOCCERBET KVOTE ZA MEČ INTER – CRVENA ZVEZDA

Inter je u finišu spustio gas uvidevši da je dominatniji u odnosu na srpskog predstavnika koji je izveo “jak” sastav sa nekolicinom prvotimaca (Šljivić i Lazar Jovanović), a napad predvodio najskuplji tinejdžer u istoriji Zvezde Uroš Sremčević, koji je plaćen Mladosti iz Lučana dva milona evra.

Tim Nenada Milijaša totalno je bio inferioran, nije šutnuo u gol za 90 minuta, pa je upisao i drugi poraz u elitnom takmičenju posle neuspeha u Beogradu protiv Benfike u prvom kolu (1:2). Inter je s dve pobede jedan od najboljih timova na startu ligaške faze.

Inače, Zvezdini omladinci igraju u ovom revijalnom takmičenju zahvaljujući plasmanu prvog tima u ligašku fazu elitnog takmičenja, dok Srbiju u Ligi šampiona za omladince predstavlja IMT, koji je prošle sezone za bod bio prvi ispred crveno-belih.