Mauro Ikardi postiže gol protiv Mančester junajteda
Mauro Ikardi postiže gol protiv Mančester junajteda; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

LŠ: Katastrofa Junajteda! Bajern ispisao istoriju, Inter slavio uprkos reviji promašaja

Mančester junajted je ušao u sezonu sa velikim očekivanjima, a već početkom oktobra je doživeo toliko udaraca, da bi svi navijači pristali već sada na kraj svih takmičenja. Novi šamar “crveni đavoli” su doživeli u drugom kolu Lige šampiona, jer ga je na “Old Trafordu” savladao Galatasaraj rezultatom 2:3 (1:1).

Najpre je Rasmus Hojlund u 17. minutu pokazao da je jedina svetla tačka koju Mančester junajted ima ove sezone. Postigao je gol kojim je ispisao istoriju, ali je već u 23. Vilfrid Zaha poravnao rezultat na 1:1.

Hojlund na meču Mančester junajted - Galatasaraj
Hojlund na meču Mančester junajted – Galatasaraj; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Hojlund je ponovo bio heroj “teatra snova” u 67. minutu kada je pogodio za 2:1. Ali, ponovo radost domaćeg tima nije trajala dugo.

Ovog puta je Kerem Arturkoglu bio koban po Andrea Onanu. Pogodio je za 2:2 i uneo novi nemir u tim Erika Ten Haga. To je samo najavilo potpuni preokret.

Ikardi od tragičara do junaka

U 77. minutu je Kazemiro očajno startovao u svom kaznenom prostoru. Skrivio je jedanaesterac, a ujedno i zaradio drugi žuti karton. Ostavio je Junajted sa desetoricom, ali Mauro Ikardi je promašio penal.

Mogao je da bude tragičar, da samo tri minuta kasnije nije ispravio svoju grešku. Katastrofalnom reakcijom odbrane Junajteda je ostao potpuno sam ispred Onane i to je iskoristio da donese istorijski trijumf Galati u Engleskoj.

Hari Kejn na meču Kopenhagen - Bajern
Hari Kejn na meču Kopenhagen – Bajern; Foto: Beta/AP/Mads Claus Rasmussen

Bajern preokretom do rekorda

U istoj toj grupi Bajern je iskočio na prvo mesto, jer je savladao Kopenhagen na stadionu Parken rezultatom 2:1 (0:0). Posle mirnog prvog poluvremena, Kopenhagen je šokirao rivala i poveo golom Leragera u 56. minutu.

Time su samo Danci naljutili Bavarce, koji su u 67. minutu izjednačili preko DŽamala Musijale. Ubrzo su stigli i do potpunog preokreta.

Heroj je ovog puta bio mladi Matis Tel, koji je u 83. minutu doneo pobedu minhenskom timu, a ujedno i ispisivanje istorije. Naime, Bajern je došao do 18. uzastopnog meča bez poraza u grupnoj fazi Lige šampiona i to je novi rekord.

Liga šampiona, grupa A

Mančester junajted – Galatasaraj 2:3 (1:1)
Kopenhagen – Bajern Minhen 1:2 (0:0)

Lautaro se ispromašivao, ali je Inter slavio

Fudbaleri Intera uspeli su minimalnim rezultatom da savladaju Benfiku, iako su je nadigrali mnogo više od krajnjih 1:0 (0:0). Jedini gol na meču postigao je Markus Tiram u 62. minutu, posle dodavanja Denzela Damfrisa.

Inter je trebalo da postigne mnogo više golova, ali je Lautaro Martinez najveći krivac što su Milanezi do samog kraja strepeli za bodove. Argentinac je promašio nekoliko čistih zicera i nikako nije uspeo da “otključa bravu” Portugalaca.

Denzel Damfris na meču Inter - Benfika
Denzel Damfris na meču Inter – Benfika; Foto: Beta/AP/Luca Bruno

U istoj grupi D, nešto ranije tokom večeri, Sosijedad je slavio na gostovanju Salcburgu rezultatom 2:0. Sada su španski i italijanski predstavnici na čelu tabele sa po četiri boda, “bikovi” imaju tri, a Benfika je na nuli.