Union Berlin Braga
Union Berlin Braga; Foto: Beta/AP/Matheus Scharder

LŠ: Sosijedad zaustavio “srpsku koloniju”, Braga osvojila Berlin brutalnije nego Rusi 1945.

U prve dve utakmice 2. kola Lige šampiona, gosti su se gostili u Salcburgu i Berlinu. Sosijedad je zaustavio “srpsku koloniju” iz redova austrijskog prvaka i trijumfovao rezultatom 2:0. Braga je u prestonici Nemačke, baš kao što smo i najavili, slavila veliki trijumf, ali način na koji je to ostvarila će se dugo prepričavati.

Naime, Union je golovima Šeralda Bekera u 30. i 37. minutu vodio sa 2:0 i išao ka sigurnom trijumfu. Međutim, nešto je tada “kliknulo” u portugalskoj ekipi. Sve je započeo Siku Nijakate golom u 41. minutu.

Gosti iz “kamenoloma” su na teren u drugom poluvremenu izašli mnogo angažovanije i odlučnije, te su im napadi bili daleko konkretniji. I već u 51. minutu to je dalo rezultat. Zapravo, Bruma je postigao spektakularan gol, poslavši loptu u same rašlje gola rivala za 2:2.

Union je bio na konopcima, ali je uspeo da preživi taj nalet i da dođe do svojih šansi. Ali, nije ih koristio. I kazna je stigla u najgorem mogućem trenutku.

Igrao se četvrti minut nadoknade, poslednji, kada je Braga krenula u kontranapad. Bruma je poslužio Andrea Kastra koji je sa 20-ak metara poslao fantastičan udarac po zemlji u sam ugao. I doneo spektakularnu pobedu portugalskom predstavniku.

Liga šampiona, grupa C

Union Berlin – Braga 2:3 (2:1)
Napoli – Real Madrid (21.00)

Sosijedad prejak za Salcburg

U istom terminu, Sosijedad je znatno mirnije i rutinski savladao Salcburg. Kod njih 2:0 nije bio najopasniji rezultat, pošto je upravo tim ishodom završen meč na “Red Bul areni”.

Za “bikove” su nastupili Strahinja Pavlović i Aleksa Terzić od starta, odnosno, Petar Ratkov u drugom poluvremenu, ali nije bilo spasa za njih.

Ojarzabal i Strahinja Pavlović
Ojarzabal i Strahinja Pavlović; Foto: Beta/AP

Junaci trijumfa Baska bili su Mikel Ojarzabal kao strelac prvog gola, odnosno, Brajs Mendez kao asistent kod prvog i vinovnik drugog pogotka. Do isteka pola sata igre Sosijedad je vodio 2:0 i taj rezultat je ostao na snazi do samog kraja.

Do kraja susreta gledali smo izuzetno disciplinovanu odbranu Sosijedada i nedovoljno organizovane i isuviše jalove napade domaćeg tima.