Porto's Evanilson, left, celebrates with Mehdi Taremi after scoring his side's first goal during the Champions League Group H soccer match between Royal Antwerp and FC Porto at the Bosuil Stadium, Antwerp, Belgium, Wednesday, Oct. 25, 2023. (AP Photo/Francois Walschaerts)
(Foto: Beta/AP Photo/Francois Walschaerts)

LŠ: “Zaboravljeni” Brazilac oduševio het-trikom, nova zvezda je rođena u Parizu

Barselona je suvereni lider u grupi H sa devet bodova iz tri utakmice, a prati je Porto koji je na dobrom putu da kao drugoplasirani prođe u osminu finala Lige šampiona. Portugalski velikan savladao je kao gost belgijski Antverpen sa 4:1 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Domaćini su bolje otvorili meč, a u finišu prvog dela poveli su preko Jusufa sa 1:0. Međutim, samo što je krenulo drugo poluvreme, rezervista Evanilson u 46. i Eustakio u 54. doneli su preokret i drugi trijumf Portu u elitnom takmičenju ove sezone.

Sjajni Evanilson, koji je na poluvremenu zamenio levog beka Vendela, još dva puta se upisao u strelce u 69. i 84. minutu i zabeležio prvi het-trik u Ligi šampiona. Šteta što su ovog Brazilca povrede sprečile prethodnih sezona da pokaže šta zna. Videli smo večeras koliko je opasan kad je zdrav i fit.

Atletiko preživeo Glazgov

Opasno se zakuvala i situacija u grupi E, gde je posle pobede Fejenorda nad Lacijom (3:1), remi Seltika i Atletika (2:2), uslovio da su tri tima poređana u samo dva boda. Gosti su dva puta stizali prednost škotskog šampiona i na kraju “iščupali” bod s desetoricom.

Seltik je poveo preko Furuhašija u četvrtom minutu, da bi Grizman posle promašenog penala ipak izjednačio u 25. Palma je doneo novu prednost zeleno-belima u 28, ali je jedan bod Jorgandžijama sačuvao Alvaro Morata pogotkom u 53. minutu.

Atletiko je meč završio sa desetoricom jer je isključen Argentinac De Pol u 82. minutu.

Emeri oborio rekord Volkota

Situacija se komplikuje i u grupi F, gde je Pari Sen Žermen bio siguran protiv Milana (3:0) na Parku prinčeva. Gosti su prvi put u istoriji izveli tim (11 igrača) bez ijednog Italijana, pa boljem rezultatu nisu ni mogli da se nadaju.

Strelci za Svece bili su Mbape u 32, Kolo Muani u 53, i Kangin u 89. minutu u meču u kome je francuski klub dominirao od prvog do poslednjeg minuta.

Meč je obeležio mladi vezista domaćeg tima Voren Zer-Emeri koji je postao najmlađi fudbaler u Ligi šampiona sa dve asistencije. Sa 17 godina i 230 dana nadmašio je Tea Volkota koji je imao 17 godina i 250 dana kada je namestio dva gola u elitnom takmičenju.

Njukasl je posle uspeha i pobede nad PSŽ-om u prošlom kolu, napravio korak unazad, jer je poražen na svom terenu od Dortmunda (0:1). Jedini gol na meču dao je Feliks Nemča u završnici prvog poluvremena, pa ovde imamo i dalje otvorenu situaciju posle tri odigrana kola.