Liverpool's Mohamed Salah celebrates after Liverpool's Cody Gakpo scored his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Wolverhampton and Liverpool at the Molineux stadium in Wolverhampton, England, Saturday, Sept. 16, 2023. (AP Photo/Rui Vieira)

Luda novogodišnja noć na Enfildu: Salah ušao u istoriju i ostavio Liverpul na vrhu

Liverpul je spektakularno otvorio 2024. godinu, još jednom goleadom za prvo mesto na vrhu Premijer lige i ulazak Mohameda Salaha u “krug besmrtnih” kada je u pitanju istorija velikana sa Enfilda.

Tim Jirgena Klopa savladao je Njukasl sa 4:2, uz dva gola, asistenciju i promašeni penal egipatskog majstora.

Promašeni penal u prvom poluvremenu nije ga demoralisao. Salah je ove večeri stigao do brojke od 150 golova i samo su Ijan Raš, Rodžer Hant, Gordon Hodžson i Bili Lidel dali više golova od njega.

Egipćanin koliko sutra kreće na Kup afričkih nacija i ostavlja saigrače na čelu Pemijer lige sa 45 bodova, i to ispred Aston Vile sa 42, a posle dva vezana poraza Arsenala od Vest Hema i Fulama.

Liverpul je poveo golom Salaha na pas Nunjeza u 49. minutu, ali se samo pet minuta kasnije radovao gostujući tim, pošto je gol za Svrake postigao Aleksander Isak na asistenciju Gordona.

Kertis Džons je u 74. minutu na asistenciju Dioga Žote postigao drugi gol za Crvene, a posle lepe akcije koju je inicirao upravo Salah, da bi u 78. minutu Gakpo na asistenciju Egipćanina povećao na 3:1.

Činilo se da je time otklonjena svaka dilema, ali ne. Već u 81. minutu Njukasl je smanjio na 3:2 golom Botmana posle kornera.

Ipak, Liverpul je bio uporan pa je Salah u 86. minutu realizovao penal za konačnih 4:2. Prethodno je Diogo Žota bio oboren od strane večeras solidnog golmana Dubravke.

Crveni su promašili pregršt prilika u prvom poluvremenu, između ostalog je i Salah bio neprecizan sa 11 metara u 22, ali su na kraju zasluženo slavili.