Totenhem

Luda subota u Engleskoj: Liverpul ruši rekorde, Totenhem slavio u poslednjoj sekundi

U udarnom terminu Premijer lige od 16 časova odigrano je pet utakmica 24. kola, a viđeno je čak 17 golova.

Niti jedna utakmica nije završena nerešenim ishodom, a pobede su ostvarili Liverpul, Fulam, Šefild Junajted, Brentford i Totenhem, koji je do sva tri boda došao u bukvalno poslednjim sekundama meča, u 90+6. minutu.

Liverpul se vratio na čelo tabele očekivanom pobedom nad Barnlijem pred svojim navijačima. Meč je imao istorijski karakter jer je igran pred rekordnih 59.896 gledalaca na Enfildu Roudu pošto je gornji nivo obnovljene tribine po prvi put potpuno otvoren, obaranje rekorda smo najavili nekoliko dana pre.

Svečarski ambijent uveličao je vodeći pogodak Dioga Žote u 31. minutu posle kornera koji je izveo Trent Aleksander-Arnold. Međutim, gosti gosti su uzvratili na isti način. Korner je izveo Džoš Braunhil, a Irac Dara O’Šej je udarcem glavom na efektan način savladao zemljaka Kelehera.

Na početku drugog doluvremena Luis Dijaz je vratio prednost ekipi Jirgena Klopa, a konačar rezultat od 3:1 postavio je Darvin Nunjez, te obradovao mnoge fantazi igrače širom sveta koji su ga stavili na kapitena.

Totenhem u poslednjim sekundama došao do tri boda

Gosti sa juga Engleske poveli su golom Paskala Grosa iz jedanesterca. Prethodno je mladi Holanđanin Miki van de Ven faulirao u svom kaznenom prostoru Denija Velbeka.

Spursi su izjednačili pola sata pre kraja meča golom Senegalca Pape Matara Sara uz malo sreće i stativu, ali i izvanrednog pasa Kuluševskog sa leve strane.

I kad se očekivao kraj utakmice i podela bodova, pobedu Sparsima doneo je Velšanin Brenan Džonson u šesto minutu sudijske nadoknade vremena – 2:1!

Šefild hvata “poslednji voz”

Fulam je u duelu sa Bornmutom vodio 2:0 na poluvremenu, a golove su postigli De Kordova Rid u petom i Rodrigo Muniz u 36. minutu. Senesi je u 50. smanjio na 2:1, ali je domaćin brzo vratio dva gola prednosti, pošto je u 52. minutu još jednom pogodio Rodrigo Muniz, za 3:1.

Šefild hvata “poslednji voz” u borbi za opstanak i tračak nade je sačuvao, pošto je slavio protiv Lutona, tima koji je prvi iznad “crte”. Junajted je na poluvremenu vodio 0:2, a strelci su bili Arčer u 30. i Mekati u 36. minutu iz penala. Luton se vratio u 52. golom Morisa iz penala, ali mu je konačan udarac zadao Vini Souza u 73. minutu.

Brentford je slavio u Vulverhemptonu, a pogotke su dali Norgard u 35. i Ajvan Toni u 77. minutu.