indirekt na maksimiru

Lude scene u Hrvatskoj: Ova situacija s Maksimira se viđa jednom u deceniji, pa možda ni tad (VIDEO)

Dinamo je u utakmici četvrtog kola kao domaćin na Maksimiru savladao Goricu rezultatom 2:1 i zadržao maksimalan učinak ove sezone.

Prvak Hrvatske poveo je iz prve prilike. Marko Rog je odlično centrirao u šestom minutu, a Sandro Kulenović je pogodio glavom.

Drugi pogodak Dinamo je postigao u 57. minutu, ponovo preko Kulenovića. Sjajnu kontru započeo je Bernauer, lopta je na levoj strani stigla do Kordobe, on je centrirao, a Kulenović iz blizine pogodio za 2:0.

Osim po pobedi Dinama, utakmica će ostati upamćena i po tome što je viđen indirekt u kaznenom prostoru, nešto što se retko viđa u fudbalu. I to ne jedan, već dva. Prvi pogledajte u videu ispod od 3:08, a drugi od 9:15.

U prvom slučaju Bernauer je nakon pritiska vratio loptu Nevistiću, a golman Dinama neobjašnjivo je uhvatio loptu u ruke i sudija je odmah pokazao na indirektno.

U drugom, igrači Gorice su napravili sličnu grešku, a onda je nastala pomalo komična situacija gde su svi stali na gol-liniju.