Ludi preokret Dinama za titulu: Nastavlja se jedna od najvećih dominacija na Balkanu (VIDEO)

Tri su stvari sigurne u Hrvatskoj – smrt, porezi i šampionska titula Dinama iz Zagreba. Još barem godinu dana moraće da prođe dok neki drugi klub ne prekine dominaciju “Modrih”, koji su pobedom u derbiju protiv Rijeke od 2:1 u gostima tri kola pre kraja faktički obezbedili novu titulu.

Biće to sedma vezana kruna za klub sa “Maksimira”, koji ima četiri boda više na tabeli, a da mu isti ovaj protivnik 2017. nije preoteo naslov šampiona, Dinamo bi sada imao čak 18 titula u nizu, još od 2005. kada je Hajduk poslednji put bio prvak u istoriji.

Sve vredno pomena na ovom meču desilo se u drugom poluvremenu. Rijeka je povela golom nekadašnjeg Dinamovca Marka Pjace iz penala u 50. minutu, ali je Dinamo do pobede došao prelepim golom Bruna Petkovića u 75. i lepim pogotkom Arbera Hoče u 89. minutu.

I ovu je utakmicu, kao i prethodne derbije u trci za titulu u Hrvatskoj, vodio sudija iz inostranstva, a mađarski arbitar Tamaš Bognar doneo je i jednu kontroverznu odluku u 54. minutu, kada je progledao kroz prste domaćem igraču Selahiju posle faula za drugi žuti karton i isključenje nad Baturinom.

Zagrepčani su tri kola pre kraja povećali prednost na tabeli na četiri boda više u odnosu na Rijeku, sa kojom igraju i dve utakmice u polufinalu Kupa Hrvatske do kraja sezone.

Najzanimljivije detalje sa ovog meča pogledajte u snimku na početku teksta.