Li Karsli, selektor Engleske

Ludilo na Vembliju, Grci šokirali Engleze u nadoknadi – Srbinovi Heleni srušili Gordi Albion (VIDEO)

Širom Evrope od 20:45 igrali su se mečevi u Ligi nacija u svim divizijama.

Hajdemo prvo do A divizije. Italija je na Olimpiku remizirala 2:2 sa Belgijom, iako je vodila 2:0.

Kambijazo je pogodio u prvom minutu i ​​doneo prednost domaćinu, a u 24. minutu Retegi je duplirao vođstvo. Pelegrini je u 38. minutu dobio crveni karton i ostavio Italijane na cedilu, a Belgija je to iskoristila već u 42. minutu kada je pogodio De Kiper.

Belgija je do drugog pogotka i konačnog boda stigla u 61. minutu, kada je strelac bio Trosar na asistenciju Faesa.

U istoj grupi Francuska je igrala s Izraelom. Bilo je to gostovanje, jer Izrael svoje domaće utakmice igra na neutralnom terenu, ovoga puta to je bila Bosik Arena u Mađarskoj.

Trikolori su pobedili 4:1, a videli smo tri gola u prvom poluvremenu, tačnije u prvih pola sata.

Kamavinga je upisao prvi pogodak u sedmom minutu, a preko Gandelmana je Izrael poravnao u 24. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, Kamavinga je bio ovoga puta u ulozi asistenta, a gol je dao Nkunku za novo vođstvo Francuske.

Rezervista Genduzi je u 87. minutu povisio na 3:1, a samo dva minuta kasnije Barkol je zadao poslednji udarac Izraelu.

B divizija – najveći šok dosadašnjeg toka LN

B divizija donela je iznenađenje večeri. Grčka čiji selektor je Srbin Ivan Jovanović, gostovala je Engleskoj na Vembliju i pobedila rezultatom 2:1.

Heleni su poveli u 49. minutu preko Pavlidisa, koji je u 83. zatresao mrežu domaćih, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Engleska je tada došla do poravnanja. Džud Belingem je pogodio za 1:1 u 87. minutu. Grci se nisu predavali, pa je u četvrtom minutu nadoknade Pavlidis postigao još jedan gol i tako doneo veliku pobedu svojoj reprezentaciji.

Ista grupa donela je meč između Finske i Irske, a gosti su slavili sa 2:1. Poveli su Finci preko Pohjanpala, koji je pogodio u 17. minutu, ali su Skejls i Brejdi doneli Ircima preokret u drugom poluvremenu.

Farska Ostrva su na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv Jermenije u Grupi 4 C divizije.