Chelsea's Noni Madueke celebrates with Chelsea's Cole Palmer after scoring his side's second goal during the English Premier League soccer match between Sheffield United and Chelsea at Bramall Lane stadium in Sheffield, England, Sunday, April 7, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Izgladili nesporazum: Madueke i Palmer (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Ludilo u Londonu: Everton primio 6 komada, neverovatni Palmer dao 4 gola, saigrači se umalo pobili zbog penala (VIDEO)

Čelsi je zgromio Everton na zatvaranju 33. kola Premijer lige Engleske sa 6:0, u utakmici na Stamford Bridžu koju je potpuno obeležio Kol Palmer, četvrtostruki strelac.

Sve je na ovom meču bilo bajno i sjajno za tim Maurisija Poketina koji je ove sezone poprilično podbacio i daleko je od Evrope (tek deveti na tabeli), a srpski golman Đorđe Petrović je konačno uspeo da sačuva mrežu posle 11 vezanih utakmica u svim takmičenjima.

Ipak, prava zvezda večeri je novopečeni reprezentativac Engleske, koji je već do isteka pola sata igre postigao perfektan het-trik, golove sa obe noge i glavom. Pogađao je u 13, 18. i 29. minutu, dok je četvrti gol dao Nikolas Džekson na centaršut Kukurelje u 44.

Kod četvrtog gola iz penala u 64. minutu došlo je do malog koškanja između Palmera i Maduekea i Džeksona koji su želeli loptu, ali je vezista (kome je to dužnost) rutinski izveo najstrožu kaznu i stigao do brojke od 20 golova, kojom je izbio na čelo liste strelaca u Premijer ligi.

Novajlija, koji je prošlog leta stigao iz Mančester sitija, već je postigao više golova za Plavce nego Kai Haverc za tri sezone na Stamfordu čime je pokazao da je svetla tačka u jednoj vrlo turbulentnoj sezoni.

Everton je igrao otvoreno za šta je platio skup ceh. Imali su gosti nekoliko prilika, poništen im je i gol zbog ofsajda u prvom poluvremenu, a sve pokušaje golman Čelsija Petrović je sa lakoćom ukrotio.

Šesti gol za Plavce postigao je mladi rezervista Gilhirst u 90. minutu. Momku je tek 20 godina, ali radom pokazuje da Poketino i na njega može da računa.