Sebastijan Kano, napadač Fluminense
Heroj Flua: Kano (Foto: Printscreen/You Tube/Copa Libertadores)

Ludnica na Marakani: Nestvarni “boc” Argentinca i remi s desetoricom za nastavak sna (VIDEO)

Dva gola argentinskog golgetera Hermana Kanoa sačuvali su šanse Fluminenzea za plasman u finale južnoameričke Lige šampiona, posle remija (2:2) protiv Internasionala. U fantastičnoj atmosferi, pred blizu 70.000 duša na drevnoj Marakani, bordo-zeleni su produžili san o osvajanju najvrednijeg trofeja.

U utakmici koja je bila komplikovana za tim iz Rija, pošto je bek Samuel Šavijer isključen u finišu prvog dela, fantastičan pogodak Argentinca u 79. minutu za remi vratio je neizvesnost u dvomeč uoči revanša u Porto Alegreu sledeće srede na četvrtak.

Marakana u transu

Eksplodirala je čuvena Marakana u trenutku kada je posle kornera i igranja glavom kapitena Nina, spretni Kano samo “bocnuo” loptu ispred štopera gostiju i poslao je u mrežu Internasionala na oduševljenje publike.

Meč je počeo obećavajuće za Flu jer je sjajni Kano u 11. minutu doneo prednost svom timu, ali je posle isključenja defanzivca, Inter sitgao do izjednačenja preko Uga Mala i to u petom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Tim ratnika i boraca

– Bila je ovo vrlo napeta utakmica, igrali smo s desetricom više od 50 minuta. Bili smo tim ratnika i borili se do kraja. Ako ovo ponovimo u revanšu, igraćemo sigurno u finalu – tvrdi Kano koji je već dao 35 golova u 2023. godini.

Nesavladivi Fabio

Golman Fluminenzea Fabio, koji je zabeležio 98. nastup u regionalnom elitnom takmičenju, dva puta je spasavao mrežu od opasnih pokušaja Enera Valensije i Vandersona. Ništa, međutim, nije mogao u 64. kada je Alan Patrik pogodio za 2:1, ali mu je laknulo u 79. kada je Kano postavio konačnih 2:2.

SOCCERBET KVOTE: (2,95) Boka juniors (2,95) Palmeiras (2,60)

San o finalu traje

Ovaj dvomeč brazilskih klubova daleko je od rešenog, prava drama tek predstoji u revanšu u Porto Alegreu za sedeam dana. Internasional je do sada dva puta bio prvak Južne Amerike, dok Fluminenze ima jedno finale i poraz iz 2008. godine.

U drugom polufinalu noćas (četvrtak na petak) igraju Boka juniors i Palmeiras (02.30).