Fudbaleri Malage slave povratak iz treće lige u Segundu, Printscreen: RFEF

Ludnica na obali Mediterana: Trener i igrači plaču, čuveni klub se vratio u drugu ligu golom u 121. minutu

Fudbalski klub Malaga možda nije velikan španskog fudbala, a kamoli evropskog, ali jeste kultni klub, bez koga je Primera svojevremeno bila nezamisliva. U međuvremenu su proživeli najteže trenutke od osnivanja. Od polufinala Lige šampiona 2013. stigli su do treće lige u Španiji za samo 10 godina. Ali tome je došao kraj.

Posle godinu dana igranja u trećem rangu takmičenja takmičenja uspeli su da se vrate u Segundu (drugu ligu) i to na koji način. U revanš meču finala plej-ofa, u Taragoni, su u 121. minutu utakmice postigli gol kojim su se plasirali u Segundu.

Nakon što su na svojoj “La Rosaledi” trijumfovali 2:1 protiv Himnastika u revanšu je posle 90 minuta bilo 1:0 za domaćina. Tako se otišlo u produžetke i počelo je loše za goste kad je Santamaria povisio na 2:0. Malagi je bio potreban gol da izbori penale. Doneo joj ga je Dioni u 108. minutu i svi su očekivali da će se izvoditi jedanaesterci.

Ali onda potpuni šok za sve domaće navijače. U nadoknadi drugog produžetka centaršut sa leve strane, traljava reakcija domaćih u petercu i Antonio Kordero uspeva nekako da ubaci loptu u mrežu. Ekstaza igrača u plavo-belim dresovima i na klupi za rezerve.

Kraj utakmice, trener Serđo Peliser ne može da zaustavi suze, plaču i igrači. Uleteli su svi na teren, kao i grupa navijača koja je došla da ih bodri. Svi skaču i pevaju. Međutim, žurka je tek kretala u gradu na obali Sredozemnog mora.

Tamo su čekale hiljade i hiljade navijača na aerodromu da ekipa stigne u ranim jutarnjim satima. A sve to zbog plasmana u drugu ligu. Zamislite kako će se slaviti ako se Malaga bude vratila u Primeru. Primera bez Malage nije ista.