Lask vs Rapid
Printscreen: YouTube(@rapid.wien.regiert)

Ludnica u Austriji: Tri gola u sudijskoj nadoknadi, o ovoj utakmici priča cela Evropa

Luda završnica viđena je u 12. kolu austrijske Bundeslige u meču između Rapida i Laska. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 3:3, međutim do 90. minuta gostujuća ekipa vodila je rezultatom 2:1.

U sudijskoj nadoknadi viđeno je čak tri gola za samo šest minuta. Dva u mreži Laska i jedan u mreži Rapida, te je utakmica dobila neverovatan epilog. Kako komentarišu navijači i dalje neviđen na terenima u Austriji.

Poveo je Rapid već u 15. minutu preko Lukasa Grgića, austrijskog reprezentativca hrvatskog porekla. Do kraja prvog poluvremena Lask je izjednačio preko hrvatskog reprezentativca Marina Ljubičića nekadašnjeg igrača splitskog Hajduka, gol je postigao u 22. minutu.

Nije tu bio kraj magije ovog Splićanina, pošto je on bio i drugi strelac za Lask u 72. minutu, posle samo šest minuta od trećeg gola na utakmici Nikolas Šatlberg dobio je drugi žuti karton, te je isključen iz daljeg toka utakmice. Tada su igrači Laska stali na loptu i čuvali rezultat, međutim posle pregleda VAR-a glaavni sudija meča pokazao je na belu tačku, penal je realizovao u 91. minutu igrač Rapida Marko Grul.

Još dva gola u poslednjem minutu utakmice

Na semaforu je bilo 2:2, otkucavali su poslednji minutu sudijske nadoknade kada je Husein Balić bosanski igrač postigao fantastični gol kojim je vratio vođstvo ekipi Laska. Aposlutno svi na utakmici mislili su da je kraj i da će Lask iz Beča otići sa celim plenom.

Mislili su svi, sem Tierija Gala koji je bukvalno u poslednjoj sekundi (97. minut) utakmice postigao gol kojim su plen podelile ove dve ekipe.

Rapid se nalazi na šestom mestu sa ukupno 15 bodova, dok je ekipa Laska na trećem mestu sa 22 poena.