Ludnica u Hofenhajmu: Spektakularan povratak Borusije, pa katastrofa u poslednjim trenucima

U Hofenhajmu prava revija golova, spektakularan povratak Gladbaha i još spektakularniji trijumf Hofenhajma – rekao bi neko ludnca u Hofenhajmu!

Domaćin je poveo pogokom Veghorsta u 36. minutu, a Gladbah izjednačio preko Heka u 39.

U nastavku dva brza gola Hofenhajma i vođstvo od 3:1. Strelci su bili Promel u 58. i Kabak u 66. minutu. Hek je još jednom zatresao mrežu domaćina u 78. minutu i uneo pravu dramu.

Krenuli su gosti svim silama po izjednačenje i stigli su do njega u 89. minutu, kada je sjajni Robin Hek kompletirao het-trik, za 3:3. Nije to bilo sve, jer je Stah u 91. minutu ipak doneo tri boda Hofenhajmu.

Hofenhajm je sa 39 bodova preskočio Frajburg i zaseo na osmu poziciju, bar do sutra kada će Frajburgdočekati MAjnc.Sa druge strane Borusija se nalazi na 11. mestu sa 31 bod.