Njukasl - Luton
Bivši igrač Evertona, sada Totenhema, Rišarlison; Foto: Beta/AP

Ludnica u Njukaslu, 26 golova na pet utakmica! Pevci se ulepili Karamelama, Vilina petarda za mesto u Ligi šampiona! (VIDEO)

Everton i Totenhem odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 23. kola Premijer lige, onoj koja je otvarala subotnji program.

Totenhem je poveo već u četvrtom minutu pogotkom Rišarlisona, bivšeg igrača Evertona.

Izjednačio je Džek Harison u 30. minutu, da bi Rišarlison svojim drugim golom na meču u 41. minutu ponovo doneo prednost gostujućem timu.

Rišarlison, Everton - Totenhem

Rezultat se nije menjao sve do četvrtog minuta nadoknade drugog dela, kada je Džared Brentvajt pogodio za izjednačenje i bod Evertona.

Ekipa Totenhema je četvrta na tabeli sa 44 boda, dok je Everton na 17. poziciji sa 19 bodova.

U narednom kolu Premijer lige, Pevci dočekuju Brajton, a Karamele idu u goste Mančester sitiju.

Njukasl – Luton, palo čak 17 golova od 16 časova

Definitivno najzanimljiviji duel dana odigrali su Njukasl i Luton na Sent Džejmsiz Parku. Na kraju, meč je završen rezultatom 4:4, ali ono što smo gledali na severu Engleske izuzetno će biti teško prepričati onima koji nisu posvedočili svojim očima.

I ne samo to, nego kada se saberu svi golovi postignuti ovog popodneva dosad, palo ih je čak 21 na četiri utakmice. Računajući i onu prvu i ove tri koje su odigrane od 16.

Domaći tim je bio apsolutni favorit na ovom meču i posle sedam minuta igre imao je prednost od jednog gola. Bila je to čista magija u režiji Šona Longstafa. Domaćin je primio loptu na ivici kaznenog prostora i postigao spektakularan gol.

Gosti su bili neprimetni sve do 21. minuta kada je Karlton Moris glavom dodao loptu, a Ošo u mrežu.

Dva minuta kasnije novo vođstvo domaćih. Longstaf je ponovo bio strelac, ali je ovoga puta natrčao na skok i ubacio loptu u mrežu.

Do drugog nivoa na ovom meču gosti su stigli u 40. minutu kada je Barkli proverio golmana domaćih koji je napravio veliku grešku. Ekipa Lutona je povela u 58. minutu kada je Karlton Moris realizovao jedanaesterac u gol.

Domaći se nisu ni snašli i već je bilo 4:2 za Luton. Igrao se 62. minut kada je Adebajo pogodio i činilo se da će gosti pobediti.

Njukasl je potom prešao u višu brzinu i već u 67. minutu bilo je 4:3. Tripijer je proverio gostujućeg golmana.

Samo sedam minuta kasnije novo poravnanje u ovom meču. Osmi gol na ovom meču postigao je Harvi Barns.

Do kraja meča više nije bilo golova i na kraju su obe ekipe morale da se zadovolje po jednim bodom.

Brajton – Kristal Palas, Barnli – Fulam

U istom terminu, Brajton je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 4:1, golovima Luisa Danka u trećem, Džeka Hunšelvuda u 33, Fakunda Buonanotea u 34. i Žoao Pedra u 85. minutu.

Gol za Kristal Palas postigao je Žan-Filipe Mateta u 72. minutu.

Brajton je na sedmoj poziciji sa 35 poena, a Kristal Palas je na 14. mestu sa 24 boda.

U sledećem kolu, Brajton će gostovati Totenhemu, a Kristal Palas će dočekati Čelsi.

Barnli i Fulam su u Barnliju odigrali nerešeno 2:2. Strelci za Fulam bili su Žoao Palinja u 17. i Rodrigo Munis u 21. minutu, a svostruki strelac za Barnli bio je David Fofana u 71. ; i prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fulam je 12. sa 26 poena, a Barnli je na pretposlednjem, 19. mestu sa 13 bodova.

U narednom kolu, Fulam će dočekati Bornmut, dok će Barnli gostovati Liverpulu.

Šefild – Aston Vila

Fudbaleri Aston Vile slavili su nad Šefildom s ogromnih 5:0 i tako se popeli na četvrto mesto na tabeli, zahvaljujući kiksu Totenhema s Evertonom.

Gosti su bili favoriti, ali ni najveći navijači ovog tima nisu očekivali ovako ubedljivu i jednostavnu pobedu svog tima.

Do 12. minuta sve je izgledalo solidno za domaće, a onda je počeo pravi raspad sistema. Posle jedne greške domaće odbrane, Mekgin je ubacio loptu u mrežu i od tog trenutka domaći nisu postojali na terenu.

Četiri minuta kasnije Daglas Luiz upisao je asistenciju, a Oli Votkins, reprezentativac Engleske, postigao je gol za 2:0.

Pobednik je odlučen već u 20. minutu kada je Bejli postigao prelep gol za vođstvo svog tima od 3:0.

Deset minuta kasnije još jedan prelep gol, ovoga puta strelac je bio Belgijanac Juri Tilemans.

Moreno je na otvaranju drugog poluvremena postigao peti gol za Aston Vilu posle asistencije Votkinsa, a rezultat se nije menjao do kraja utakmice.