fudbaler Partizana na utakmici kvalifikacija za UEFA Ligu Evropa protiv Lugana na stadionu Partizana, Beograd 08.08.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Kvalifikacije UEFA Liga Evropa, Lugano

Lugano poražen kod kuće pred revanš sa Partizanom: Pokazali su da nisu neranjivi

Švajcarski Lugano slavio je u Beogradu protiv Partizana sa 1:0, iako gosti nisu ostavili najbolji utisak stekao se dojam da će na svom terenu lako slaviti protiv gostujućih crno-belih. Međutim, danas su pokazali da nisu neranjivi.

Dva puta je Lugano vodio na svom terenu protiv Lucerna, postigao dva gotovo identična gola, ali na kraju je bilo 3:2 za goste.

Partizanov rival u kvalifikacijama za Ligu Evrope tako je doživeo prvi poraz u ligi, nakon tri uzastopne pobede na startu sezone i to kod kuće, te su pokazali igračimma Partizana da na svom stadionu ne igraju baš najbolje.

Nakon što je bilo 2:1 na poluvremenu za Lugano, Lucern je u nastavku napravio preokret i to zaslugom Tiboa Kliđea, rezerviste koji je ušao u igru u 70. minutu i dao dva gola za trijumg Lucerna.