AC Milan's Luka Jovic, right, celebrates after scoring the opening goal during the Serie A soccer match between AC Milan and Frosinone at the San Siro stadium, in Milan, Italy, Friday, Dec. 2, 2023. (AP Photo/Luca Bruno)

Luka Jović baš nema sreće: Zbog šamara čeka ga duga pauza

Fudbaler Milana Luka Jović dobio je dve utakmice suspenzije zbog crvenog kartona na meču sa Moncom.

Jović, koji je bio starter na toj utakmici, zaradio je isključenje u 50. minutu susreta, koji su “rosoneri” izgubili rezultatom 4:2.

Napadač Milana je u uvodnim trenucima drugog poluvremena naseo na provokacije, udario Armanda Ica i najpre dobio žuti karton.

Ali, posle gledanja VAR snimka, glavni sudija meča je promenio svoju odluku i pokazao Joviću crveni karton i put u svlačionicu.

Italijanska disciplinska komisija je donela odluku da Jovića suspenduje za utakmice sa Atalantom i Lacijom.

Tako da će na teren moći da se vrati tekprotiv Empolija 9. marta. Uz podsetnik da će moći da igra u revanš meču Lige Evrope 22. februara protiv Rena u Francuskoj. Prvi meč Italijani su slavili sa 3:0, a Luka nije na terenu proveeo ni minut.

Inače, Jović je ove sezone postigao sedam golova za Milan u svim takmičenjima, a kompletnu situaciju pogledajte OVDE.