Luka Jović; Foto: Twitter

Luka Jović ne staje, ali zato Milan tone: Novi gol Srbina ostao u senci majstorije Murijela (VIDEO)

Decembar je mesec u kome Atalanta redovno bije Milan. Ništa drugačije nije bilo ni ove 2023. godine. Tradicija je to. U Bergamu smo videli meč sa pet golova, čiji je jedan bio delo srpskog napadača Luke Jovića, ali je ostao u senci Luisa Murijela. Kolumbijac je u petom minutu nadoknade vremena na fantastičan način doneo sva tri boda “Boginji” – 3:2 (1:1).

Nakon što je u prvom poluvremenu Šarl de Ketelar promašio čist zicer, a Ademola Lukman i Olivije Žiru postigli po gol na obe strane, rasplet smo dobili u još boljem drugom poluvremenu. Lukman je zablistao još jednom u 55. minutu, te ponovo Atalantu doveo u prednost.

Stefano Pioli je morao da posegne za svom artiljerijom koju ima, a to je značilo ulazak Luke Jovića u igru. I Srbin je kročio na teren u 72. minutu, a osam kasnije je zatresao mrežu. Odličan pas sa leve strane od Kristijana Pulišića je smestio u gol za 2:2. Bio je to njegov drugi uzastopni pogodak, što se nije desilo više od godinu dana.

Ali, tu nije bio kraj

U trećem minutu nadoknade je kapiten Milana Davide Kalabrija dobio drugi žuti karton. Atalanti je bilo dovoljno oko 100 sekundi da brojčanu prednost materijalizuje i slavi trijumf. I to na kakav način!

Aleksej Mirančuk i Luis Murijel su sjajno iskombinovali u kaznenom prostoru, a onda je usledila magija Kolumbijca. U trku je primio loptu, ona mu je otišla malo iza tela, ali taman tako da je zahvati petom i na prelep način pošalje u “malu mrežu”. Za veliku pobedu Atalante i skok na tabeli.

Atalanta je prekinula niz od četiri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa u prvenstvu zauzima sedmo mesto na tabeli sa 23 boda. Milan je pretrpeo četvrti poraz i treći je na tabeli sa 29 bodova, sedam manje od vodećeg Juventusa.