Jović Luka; Foto: Beta/AP/ Mathieu Pattier

Luka, majstore, Liga Evrope je tvoje takmičenje! Frajburg i Karabag prošli posle produžetaka i neviđene drame (VIDEO)

Iako je pre samo četiri dana Luka Jović izgubio živce i zaradio crveni karton u meču protiv Monce, u Ligi Evrope, jednostavno, briljira. Ove večeri protiv Rena u revanšu plej-ofa Lige Evrope bio je starter u ekipi “roso-nera” i šansu je iskoristio već u prvom poluvremenu.

Konkretno, nakon što je Ren poveo u 11. minutu projektilom Burižoa, posle isto toliko vremena srpski reprezentativac je doneo izjednačenje. Teo Ernandez je centrirao sa leve strane, a Jović glavom zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Bio je to njegov 11. pogodak ove sezone. U 15. utakmici koju igra. Zaista sjajan učinak, koji raduje i selektora Dragana Stojkovića Piksija pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Na kraju su “roso-neri” poraženi rezultatom 3:2 (1:1) od Rena, ali su uspeli da odbrane 3:0 iz prvog meča pre sedam dana.

Burižo je u 54. minutu doneo novu prednost Renu, ovog puta iz penala, koji je skrivio baš Jović. Ali, ponovo je Milan brzo odgovorio, jer u 58. minutu Rafael Leao poravnao na 2:2. Burižo je kompletirao het-trik u 68. minutu, ali Ren do kraja nije uspeo da dođe do još dva potrebna gola za produžetke.

Benfika se provukla

Tuluz i Benfika su u Francuskoj odigrali jednu nezanimljivu utakmicu bez golova, a to je dalje odvelo Portugalce. Podsetimo, Benfika je u prvom meču trijumfovala 2:1 iz dva penala Anhela di Marije, a drugi je izveden u 98. minutu. U revanšu Tuluz to nije uspeo da nadoknadi, pa će lisabonski “orlovi” igrati osminu finala Lige Evrope.

U dvomečima Frajburga i Lensa (0:0, 2:2), odnosno, Karabaga i Brage (4:2, 0:2) igrali su se produžeci. Na kraju su domaćini uspeli da izvuku prolaze u narednu fazu.

Salaj i Gregorič heroji Frajburga

Frajburg je, posle 0:0 u prvom meču, gubio od Lensa sa 0:2 posle prvog poluvremena. Golove su davali Pereira da Kosta i Vahi.

Međutim, Robert Salai je bio čudotvorac nemačkog tima. Najpre je dao gol u 67. minutu, a onda i u 93. za odlazak u produžetke.

Tamo je Gregorič u 99. minutu iskoristio potpuni pad Francuza i skok adrenalina i samopouzdanja kod Nemaca. I odveo je Frajburg u osminu finala.

Ludnica u Azerbejdžanu

Tamo će igrati i Karabag, iako je izgubio u 90 minuta od Brage sa 2:0, čime je neutralisana prednost od 4:2 iz prvog meča u “kamenolomu”. Strelci za Bragu bili su Fernandeš u 70. i Đalo u 83. minutu.

U prvom produžetku Silva je Azerbejdžancima doneo radost i rezultat za prolaz, ali je u 115. minutu Banza doneo 1:3 i nagovestio jedanaesterce.

Ipak, Akundzade je u 122. minutu, kada su svi već videli penal-rulet, golom rešio veliku dramu i odveo Karabag među 16 najboljih u Ligi Evrope.