Lukaku
(Foto: Beta (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

Lukaku dao 4 gola za 20 minuta, trener ga sprečio da obori rekord (VIDEO)

Belgija je zgromila Azerbejdžan sa 5:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a čak četiri gola u prvom poluvremenu postigao je Romelu Lukaku.

Najbolji strelac “Crvenih đavola” uspeo je da matira golmana gostiju čak četiri puta za 20 minuta i time dođe na korak od rušenja rekorda koji drže Marko van Basten, Tibor Njilaši i Malkom Mekdonald, koji su po pet puta pogađali mrežu na jednom meču u kvalifikacijama za EURO.

Za to je trebalo da ima celo drugo poluvreme na raspolaganju, ali ga je selektor Domeniko Tedesko izveo iz igre na pauzi i sprečio u nameri da postane rekorder.

Sa 13 golova Lukaku je vodeći strelac kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, a peti gol za Belgiju postigao je Leandro Trosar u 90. minutu.

Inače, na meču u Briselu između Belgije i Azerbejdžana došlo je do skandala jer su domaćini intonirali himnu Švedske umesto Azerbejdžana. Na tu grešku im je ukazao upravo Lukaku.

U drugom meču ove grupe Švedska je ostvarila “Pirovu” pobedu nad Estonijom od 2:0.