Virdžil van Dajk; Foto: Beta/AP/Jon Super

Luton “maltretirao” Enfild skoro sat vremena: Liverpul preokrenuo za samo tri minuta

Luton je tim koji je, van svih očekivajna, mučio mnoge u svojoj prvoj sezoni u Premijer ligi. Na red je došao i Liverpul. Međutim, tim Jirgena Klopa nije dozvolio iznenađenje i na kraju je na svom “Enfildu” slavio rezultatom 4:1 (0:1).

Poveo je Luton golom Čiedozija Ogbene u 12. minutu. I dugo su gosti “mučili” navijače Liverpula defanzivom i usporavanjem igre. Dok veliki preokret nije nagovestio Virdžil van Dajk. On je pogodio u 56. a samo dva minuta kasnije Kodi Gakpo je doneo 2:1 i veliku radost na stadionu.

Luis Dijas je u 71. minutu potvrdio trijumf “crvenih”, a Harvi Eliot u 90. postavio konačan rezultat. Tim Jirgena Klopa se ponovo vratio na prvo mesto Premijer lige sa 60 bodova, četiri više i utakmicom više od drugoplasiranog Mančester sitija. Luton je na 18. poziciji sa 20 poena.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Notingem Forestu, dok će Luton dočekati Aston Vilu.