Miloš Gordić

Lutovac ušao s klupe i dao gol za pobedu – ali sve bi bilo džabe bez jednog čoveka i njegove genijalne partije

Ne kaže se za džabe da su golmani “ubačeni element” u fudbalskim ekipama. Em smeju da igraju rukom u sportu koji je dobio naziv po tome što se igra nogama; em su “ograničeni” na 16 metara, kako fudbaleri vole da se našale; em se jako često događa da nemaju posla po sat vremena, a onda jednom pogrešnom odlukom u milisekundi, često nauštrb svog tima, reše utakmicu.

E, sve ove nipodaštavajuće rečenice o čuvarima mreže, dokazale su se kao 50 odsto potpuno netačne, ali sa druge strane, 50 odsto i potpuno tačne, ovog popodneva u Surdulici, gde je Radnik poražen od IMT rezultatom 0:1 u okviru 26. kola Superlige.

Da, na semaforu će ostati upisano “Aleksandar Lutovac”, koji je ušao sa klupe u 60. minutu, a svega desetak minuta kasnije bio je precizan za konačni rezultat.

Međutim, ne bi se nekadašnja uzdanica Rada i Partizana tako lako ušetala u gol da nije bilo velikog kiksa golmana domaćih Stefana Ranđelovića.

Velika greška i, utisak je, nikada lakši gol momka koji je u redovima crno-belih često umeo da igra i desnog beka u nedostatku boljih opcija.

Međutim, do sada smo vam opisali samo polovinu ove “golmanske doktrine”. Sa druge strane, IMT je itekako imao čime da se pohvali. Prvo, u 18. minutu je iz igre morao da izađe Goran Vukliš, čovek koji je na poslednjih nekoliko utakmica zamenio Miloša Gordića među stativama.

Gordić je ušao u nemilost trenera Nebojše Jandrića zbog deset primljenih golova u prva tri prolećna kola, ali od ovog 18. minuta, kao da je neki potpuno drugi Gordić u odnosu na onog sa početka polusezone ušao na teren. Odbranio je apsolutno sve što je moglo i što nije moglo da se odbrani, ali ne samo to – vidno je unosio ekipi sigurnost.

Kad smo već kod povratnika, ne bi bilo u redu kada ne bismo pomenuli da je ovo bio četvrti nastup za Uroša Ćosića u Superligi otkako je dobio prvu šansu. Evidentno je da sa svakim minutom u nogama ovog “proleća” igra sve sigurnije, a i sudeći po ocenama sa specijalizovanih portala, iz meča u meč podiže svoj nivo do onog koji je nekada bio prepoznatljiv za bivšeg kapitena mlade reprezentacije Srbije.

Radnik je ostao prikovan za dno i deluje kao da ga malo deli od toga da se posle puno godina vrati u Prvu ligu Srbije. Sa druge strane, IMT se izdigao posle katastrofalnog niza rezultata i ostvario je drugu pobedu iz prethodna tri meča.

Voždovac – Čukarički

Fudbaleri Voždovca i Čukaričkog odigrali su u Beogradu nerešeno 1:1 u drugom meču subotnjeg programa.

Poveli su gosti golom preporođenog Luke Adžića u 45. minutu, da bi izjednačenje Voždovcu doneo Vladimir Miletić golom u 69. minutu.

Voždovac je na, za njegove standarde, niskom 11. mestu sa 30 bodova, a Čukarički je peti sa deset više.

U narednom kolu, Voždovac će gostovati TSC-u, dok će Čukarički sačekati Novi Pazar.

Spartak – TSC

Fudbaleri TSC pobedili su u Subotici Spartak sa 4:2. Strelci za TSC bili su Milan Radin u 17, Aleksandar Ćirković u 28. i 73. i Saša Jovanović u 54. minutu.

Golove za Spartak postigli su Miloš Mijić u 58. i Vojo Ubiparip u 65. minutu. Spartak je od 67. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Ilija Martinović.

TSC je treći sa 33 boda, a Spartak je na 10. mestu sa 31 poenom. U narednom kolu, TSC će dočekati Voždovac, dok će Spartak gostovati Partizanu.