Mađari izrešetali De Heu na debiju: Čelsi se mučio, derbi bivše Jugoslavije bez pobednika

Fudbaleri Fiorentine i mađarske Puškaš Akademije odigrali su fantastičan meč plej-of runde kvalifikacija za Ligu konferencija. Gosti su nakon samo 12 minuta vodili sa 2:0, “Viola” je uspela da preokrene, ali ćemo u revanš ući sa nerešenim rezultatom – 3:3.

Ostao je šokiran dvostruki uzastopni finalista Lige konferencija na “Artemio Frankiju”, jer su gosti iz Mađarske već na startu meča golovima Žolta Nađa iz penala u devetom i Mikaela Soisala tri minuta kasnije vodili sa 2:0. Zanimljivo je da je ova utakmica bila i debi Davida de Hee na golu Fiorentine.

Usledio je jak odgovor Fiorentine. Najpre je Rikardo Sotil do kraja prvog dela smanjio na 1:2, da bi defanzivac Lukas Martinez Kvarta u 67. i napadač Mojze Ken osam minuta kasnije golovima doneli veliki preokret timu iz Firence.

Ipak, povoljan rezultat Puškaš Akademiji pred revanš doneo je Vojčeh Gola pogotkom za 3:3 minut pre kraja meča.

Mučio se Čelsi dugo sa Servetom, na kraju ipak slavio sa 2:0. Međutim ostaće upisano da je engleski tim dopustio čak 21 šut ka svom golu, te verovatno i nezasluženo salvio. Prvi gol Čelsija viđen je u 50. minutu i to iz penala, delo je Enkunkua, dok je u 74. minutu precizan bio Madueke.

U derbiju bivše Jugoslavije Rijeka i Olimpija iz Ljubljane remizirale su 1:1, dok je Betis opravdao ulogu favorita i kao gost na neutralnom terenu sa 2:0 savladao ukrajinski Krivbas.